Aaltje Nieuwdam Marco Vermeulen DIALOOG mmm i mmm ;mm iwmm Midden in de zomervakantie vraag je je het wel eens af: hoe doen die collega's met schoolgaande kinderen het toch? Hoe regelen ze de opvang tijdens die heeele lange schoolvakanties? Nemen ze zelf de volle zes weken vrij? Stallen ze de kids bij oma? Of gaat het kroost de hele zomer op kamp? Twee collega's wisselen ervaringen uit. Marco: "Mijn zoon heeft bijna negen weken vakantie. Als beide ouders werken, heb je een serieus probleem!" Aaltje: "Inderdaad. Hoewel ik denk dat het voor mij makke lijker is - met jongere kinderen - om vakantieopvang te regelen. Mijn ex en ik zorgen sowieso ieder een dag per week voor de kinderen. Mijn dochters gaan daarnaast twee keer per week naar de naschoolse opvang (NSO) en dat loopt in de vakantie gewoon door. Op zich vinden ze dat geen straf. Maar tieners vinden NSO meestal stom, hè?" Marco: "Klopt. Gelukkig heb ik twee ontzettend zelfstandige kinderen. Daar hebben we mazzel mee. Mijn zoon zit midden in de puberteit, hij doet niets liever dan de hele vakantie met een zak chips op de bank hangen. Mijn dochter is een kleine ondernemer, die gaat naar haar vriendinnen toe. En als er iets is, bellen ze ons. Mijn vrouw werkt op 500 meter afstand." Aaltje: "Wat goed, die zelfstandigheid." Marco: "Ja, zeker omdat vakantiekampen bij ons geen optie Aaltje: "Mijn ouders zijn daar ook te oud voor, die trekken dat absoluut niet. Gaan jullie nog weg in de zomer, trouwens?" Marco: "Ja, twee weken naar Griekenland. Mijn vrouw neemt een week eerder vrij, ik plak er nog een week achteraan. Voor de rest van de schoolvakantie kunnen wij terugvallen op een goede vriendin. Daar lunchen de kinderen." Aaltje: "Ik merk ook dat vrienden en buren ontzettend belangrijk zijn. In de vinexwijk waar ik woon, zitten allemaal werkende moeders. We helpen elkaar over en weer." Marco: "Mijn tip aan iedereen die worstelt met vakantie- opvang: zorg datje betrouwbare, goede vrienden hebt! Datje er een goed gevoel bij hebt. En maar hopen dat de kinderen snel zelfstandig worden!" mm Leeftijd 43 Functie manager bij Purchasing Nederland in Zoeterwoude, werkt vier dagen per week Thuis Pijnacker, gescheiden, heeft co-ouderschap over twee dochters van 7 en 10 jaar I Leeftijd 40 Functie groepsleider Logistiek bij de horeca-unit Amsterdam Sloterdijk, werkt in ploegendienst Thuis Leiderdorp, getrouwd met Suzan, die werkt als locatie manager in de zorg, zoon van 14, dochter van 12 zijn, daar hebben de kinderen geen zin in. En ik ga ze niet dwingen... Familie is ook geen optie, mijn ouders zijn te slecht ter been."

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 22