KLANT Jachthaven Termunterzijl Vier jaar geleden verhuisde Klaas Vlig (56) met zijn familie naar het Groningse Termunterzijl, nadat ze hun jachthaven aan het Sneekermeer van de hand hadden gedaan. Inmiddels is de oude vissershaven van Termunterzijl een moderne jachthaven met meer dan honderd ligplaatsen en een eigen restaurant. Welke relatie heb je met Heineken? Wat is je favoriete Heineken-product? Wat maakt jouw dag helemaal goed? Wat zou Heineken mogen veranderen? Met wie zou je wel eens het glas willen heffen? Hoe staan de zaken? FEITEN EN CIIFERS Jachthaven Termunterzijl ligt aan de monding van de Dollard. Toen de garnalenvisserij ter ziele ging, verloor de oude vissershaven zijn functie. Maar in 2000 werd de haven gemoderniseerd en omgebouwd tot jachthaven. Een sluis verbindt de binnen- en buitenhaven. In de zomermaanden zijn de haven en het restaurant alle dagen vanaf 12.00 uur 's middags tot laat in de avond geopend; in het laagseizoen al leen in het weekend. "Mijn ouders deden al zaken met Heineken. In de jaren zestig hebben we een tijdje Amstel-bier gehad, met Abe Lenstra als vertegenwoordiger. Dat vond ik natuurlijk heel spannend. Ik heb ook altijd zaken met Heineken gedaan. Tot op heden bevalt dat uitstekend. Zo ben ik heel blij dat ik altijd een vast aanspreekpunt heb. Je moet bij mij niet aankomen met computers of inspreken van bood schappen. Ik wil persoonlijk met iemand overleg gen." "We hebben Heineken-bier op de tap en, op een enkel flesje Wieckse Witte of Wieckse Rosé na, is dat het enige bier dat wij schenken. Je hoeft in Groningen met niets anders aan te komen. Bier is hier Heineken-bier." "Tevreden klanten en een goed gevulde kassa aan het einde van de dag." "Niets. Wat goed is, moetje niet veranderen. Heineken is nu een groot en modern bedrijf, maar wat ze goed deden, doen ze nog steeds goed." "Met m'n familie en medewerkers. Dit is een echt familiebedrijf. Mijn vrouw en drie kinderen werken mee en de medewerkers horen ook een beetje tot de familie. Zeker in het hoogseizoen wordt hier heel hard gewerkt, dus het liefst drink ik na een drukke dag met hen een glaasje. Lekker ontspannen, met de voeten op tafel. Dan neem ik een ouderwets fluitje Heineken. Daar kan ik erg van genieten." "Toen wij hier kwamen, waren de haven en het restaurant al vaak van eigenaar gewisseld. Dat gaf de haven een slecht imago. Dankzij mond-tot- mondreclame en onze goede contacten vanuit het Sneekermeer krijgen we steeds meer aanloop. Dankzij het mooie voorjaar hebben we al beter gedraaid dan vorig jaar." [16] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 16