ACTIE OM IN TE LIJSTEN HITS merk Brand sympa thiek vinden." Niet alleen consumenten reageren goed, vertelt Mare. Ook horecagelegenheden met grote terrassen zijn heel positief. Toch wil Mare er geen grote ZonneBrand-happening van maken. "Het moet wel een beetje exclusief blijven. Voor ons geen promotieteams die massaal tubetjes ZonneBrand uitdelen of zo. Het moet wel bij Brand blijven passen." Dat de actie wel bij het merk moet passen, geldt natuurlijk ook voor Heineken. Dat merk zet zichzelf deze zomer in de discotheken wederom op de kaart met een herhaling van de Heineken Hotshotz-actie, ook bedacht door een reclamebu reau. Bij deze actie krijgen discotheekbezoekers een vrolijke polaroid van zichzelf mee in een Heineken- lijstje. En als ze de volgende dag, via de site van de discotheek, doorklikken naar de Heineken-actiesite, maken ze met hun speciale fotocode kans op leuke gadgets, zoals een Heineken-badjas. Category Development manager Bart Oldenziel: "Een snelle en simpel inzetbare promotie. Horecaondernemers kunnen bij ons pakketten afnemen van duizend foto's. De kosten daarvoor delen we. Onze ervaring is dat ondernemers de actie veel actiever inzetten als ze er zelf ook aan moeten bijdragen." Hoeveel extra bier Heineken met deze actie verkoopt, durft Bart niet te zeggen. "Maar de actie creëert duidelijk meer beleving bij de consument. Daardoor komen ze vaker terug bij die betreffende discotheek of ze blijven er langer. Zo halen we samen met de ondernemer meer business uit bier." En volgens Bart is dat een van de kenmerken van een goede promotie, maar niet de enige. "Natuurlijk moet zo'n actie de verkoop en de beleving van onze producten stimuleren. Maar het moet er ook voor zorgen dat mensen ons merk meenemen naar huis. Met onze polaroid doen ze dat letterlijk. Kijken ze naar de foto, dan zien ze een gezellige avond en associëren dat met Heineken. Dat vind ik zo sterk aan deze actie." HET OORDEEL VAN PAUL CLARIJS: "Ik ben benieuwd wanneer de Airstream voorbij komt in Utrecht! Vrumona pakt deze zomer uit met een Sourcy Sprankelsap-campagne, maar de details houden we nog even geheim..."

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 15