ZONNIG TUBETJE De zomer is hét bier- en frisseizoen bij uitstek. Om dat extra kracht bij te zetten, organiseren we voor veel van onze bier- en frisdrankmerken in dit jaar getijde speciale promotionele acties. Wat is nou het geheim van zo'n zomerpromo? En hoe scoor je net zo'n hit als de Heineken Honcho of Amstel Bierbecue? Drie marketeers over hun zomerhits-in-wording. "Die moet verrassen, mensen moeten er wat aan hebben en de omstandigheden moeten meezitten. In ons geval heel simpel: alleen de zon hoeft maar te schijnen..." Want Brand neemt deze zomer z'n merknaam heel letterlijk door op zomerfestivals tubetjes ZonneBrand te verspreiden. Hoe zo'n idee ontstaat? "Nergens genieten mensen zo van een biertje als in de zon. Dat bracht het bureau CosyCosmos op het idee van ZonneBrand- crème. Dan kunnen mensen nog langer genieten. Een idee dat ons meteen aansprak," vertelt Mare. "Op het Terschellingse Oerol-festival hebben we onze ZonneBrand-crème voor het eerst verspreid, via displays op bars in cafés en restaurants die Brand schenken. En er was een 'insmeerstand'; een soort poppenkast waaruit twee armen steken die doosjes met tubetjes overhandigen of die de festivalgangers insmeren. Op zonnige momenten stonden mensen ervoor in de rij. In het doosje zat ook een flyer met informatie over Brand-bier en grappige weetjes over de zomer. Dat geeft eigenlijk al aan wat we willen bereiken met deze actie: het is een middel om mensen iets meer over ons merk te vertellen. Of we hierdoor echt meer bier verkopen? Het is te hopen. We zijn wel bezig om het ook aan verkopen te koppelen. Maar het gaat er in eerste instantie vooral omdat mensen het Iedereen die deze zomer Wieckse Witte koopt, vindt in het dopje een actiecode en kan die invoeren op www.wieckse.nl. De gelukkige winnaar mag zich eigenaar noemen van de hippe Airstream-trailer: zo'n zilveren, luxe 'All You Need is Love'-caravan ter waarde van 55.000 euro. Eric Dias (brand- manager speciaalbieren) licht zijn actie toe: "Dat witbier zomers is, hoeven we niemand meer te vertellen. Maar dat geldt ook voor andere witbiermerken. Om Wieckse goed te onderscheiden van de concurrentie, willen we meer eigentijds en meer stads worden. Dat is ook goed te zien op de actiesite. Kamperen mag dan een suf imago hebben, maar met onze Airstream is het weer helemaal cool." Het idee voor de Airstream-actie komt van het reclamebureau. Eric: "We hopen het succes van vorig jaar minstens te evena ren, toen we op verschillende terrassen in Nederland hot tubs plaatsten, met daarin een goed uitziend promotieteam. Om de nieuwe Airstream-actie bij het publiek onder de aandacht te brengen, doen we onder meer pr-stunts in vijf grote steden. Daar parkeren we de Airstream op een plein met veel terras sen en laten we een promotieteam doen alsof ze op de cam ping staan. In Amsterdam hebben we daarmee veel bekijks gehad." Maar levert het ook wat op, zo'n zomerpromo? Eric: "Onze bedoeling is om tijdens de promotie een kwart van het hele jaarvolume te genereren. Het is moeilijk om dat goed te timen. Witbier brouwen we om de twee tot drie weken en daarna moet het nog een tijdje 'lageren'. Gelukkig bleken onze inschattingen te kloppen." Het geheim van een goede zomerpromo? Brand's brand- manager Marc Scholten hoeft er niet lang over na te denken: HEINEKEN [14] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 14