"We noemen het al het zinkend schip," grapt Anja Reijmer (46), verkooptelefo niste over haar vestiging in Nijmegen. "Na de carnaval verhuizen we naar de nieuwe unit in Oss. Een aantal collega's van de unit zijn al vertrokken. Daardoor is het hier stiller dan normaal. Toen vorig jaar bekend werd dat de vestigin gen in Nijmegen, 's-Hertogenbosch en Helmond werden samengevoegd, maakte ik mij wel ongerust. Je neemt het mee naar huis. Wat als ik bovental lig word? Ik werk al dertig jaar bij Heineken en dit had ik nog nooit meegemaakt. Mijn man bleef gelukkig rustig. 'Joh, je zit er vast bij,' zei hij. Hij had gelijk." HET OORDEEL VAN DON PALM: "Inzicht in de noodzaak van bepaalde reorganisaties is belangrijk om begrip te kunnen tonen voor ingrijpende maatregelen. In dit artikel wordt de complexiteit ervan duidelijk belicht." [12] Heineken nl magazine "Onnoemelijk jammer," vindt magazijn medewerker John Langeweg (52) het dat hij weggaat bij de unit Midden- Brabant in 's-Hertogenbosch. "Ik heb hier ruim zeven jaar met veel plezier gewerkt. Ik doe hier zo'n beetje alles: ik ben huismeester, chauffeur. Drie weken geleden hoorde ik dat ik naar Etten- Leur zou gaan. Ik ben er al wezen kijken. Het schijnt een gezellige groep te zijn. Maar als ik kon kiezen, was ik liever naar Oss gegaan. Dat is voor mij dichterbij. Ik moet straks 65 kilometer naar mijn werk rijden. Nu woon ik maar zes kilometer van mijn werk. Gelukkig houd ik van autorijden." "Kostentechnisch was het nodig dat elf iets ging veranderen." Caroiien vari9 Vliet (27), regional sales controller bijl de unit Zuidoost Nederland (ZON), ziep de reorganisatie vooral als een friss® start. "In mijn oude functie als analist? hield ik mij bezig met het verzamelen van cijfers, daardoor ben je je bewust van kosten en opbrengsten. Dus de f reorganisatie kwam voor mij niet als een verrassing. Maar Springbok is veel meer dan een kostenverhaal. Er is ook weer ambitie. Ik ben nu lid van het managementteam ZON en we maken k van drie units een nieuwe unit in Oss. Dat is een enorme uitdaging."

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 12