'Het is geen platte kostenoperatie. Je moet ook naar de rest van het plaatje kijken' Meer verkopen bij klanten. De kwaliteit van de klaargezette bestellingen verhogen. Project Springbok moet bij de horecavestigingen heel concrete resultaten boeken. Daarvoor moet wel de hele organisatie op de schop. Vestigingen worden samen gevoegd, functies veranderd. Springbok-projectleider Marinus van Dorst en 0R- voorzitter Tim Visser vertellen over deze roerige periode. SPRINGBOK IN EEN NOTENDOP TEGENGELUID [10] Heineken nl magazine WAT 1 BRENGT triI SPRINGBOK? Springbok is een verzameling van projecten die worden uitgevoerd bij de horecavestigingen om meer rendement uit het horecakanaal te halen. Meest in het oog springend is de samenvoeging van de vestigingen. Het aantal wordt terug gebracht van zeventien naar negen. De andere Springbok- maatregelen vloeien voort uit die stap. "Het is geen platte kostenoperatie," bezweert projectleider Marinus van Dorst. "Maar als je toch in die nieuwe vestigingen zit, moetje ook naar de rest van het plaatje kijken. Naar meer efficiency in het magazijn, meer verkoop van je restpakket zoals fris, wijn en gedistilleerd, naar optimalisatie van de routes van de drankenhandelwagens. In Zoeterwoude is voor de administra tie een Shared Service Center ingericht waar zaken centraal Project Springbok is de naam van een serie grote organisa torische veranderingen bij de horecavestigingen. De zeventien vestigingen worden teruggebracht tot negen en er wordt ook een inhoudelijke slag gemaakt, waardoor veel functies anders of zwaarder zijn geworden. Daarnaast komt er een nieuw Warehouse Management Systeem en willen de horecavestigingen meer focus leggen bij innovatie en nieuwe producten. Voor sommige medewer kers heeft Springbok grote gevolgen: ze moeten verhuizen of worden kwantitatief of kwalitatief boventallig. worden opgepakt. Er komt een nieuw Warehouse Management Systeem, waardoor orders veel gestructureerder worden verzameld. We zullen meer klanten met kelderbier gaan beleveren. En we kijken naar mogelijkheden om onze markt te verbreden. Er ligt nu een groot accent op wijn en frisdrank, maar kunnen we een wat vergeten productcategorie zoals koffie niet veel meer uitbouwen? Ook dat is een onderdeel van Springbok." De aanleiding voor de huidige plannen is eenvoudig. De biermarkt krimpt in de horeca. "Als we met de Nederlandse drankenhandelorganisatie op de huidige manier doorgaan, betekent het dat we over tien jaar geen winst meer maken. Dat maakt het noodzakelijk goed naar onze organisatie te kijken," benadrukt Marinus. Die boodschap, hoewel duidelijk en goed onderbouwd, kwam hard aan. OR-voorzitter Tim Visser: "De OR schrok aanvanke lijk. We kregen een eerste opzet (grofstructuur) waarin al sprake was van een flinke boventalligheid. Er waren minder

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 10