'Serving the planet' - dat kun je op meer manieren opvatten. "Zeker, in breed verband dienen we de planeet, maar daarnaast kun je het ook interpreteren als het letterlijk serveren van bier. Beide betekenissen komen terug in de campagne. De eerste commercial van de campagne bijvoorbeeld laat een wereld zien die totaal tot stilstand is gekomen. En we zien de brouwerij zelf, waar de productie is stilgelegd omdat op de band een lieveheersbeestje is neergestreken. Een van de brouwers vangt het beestje behoedzaam om het vervolgens door het raam te laten ontsnappen. Daarna drukt hij de productieknop in, gaat de band weer lopen en wordt overal ter wereld het leven weer gevierd." Waar moet de nieuwe campagne aan voldoen? Een Engels motto voor de Nederlandse markt? Biertje? verdwijnt naar het reclamemuseum. Wat was jouw favoriete commercial? "Als ik er één moet kiezen, dan is het Rudi, de Oostenrijkse skileraar. Die commercial heeft 'Biertje?' definitief op de kaart gezet. Hoe vaak we hem ook uitzonden, de kijkers kregen er nooit genoeg van. Toch neem ik niet met pijn in het hart afscheid van Rudi. Ik ben er namelijk van overtuigd dat de nieuwe campagne net zulke succes nummers zal voortbrengen." COMMERCIAL MET COULEUR LOCALE de wereld riger. Op die gedachte is de nieuwe campagne gebaseerd. Met als motto: Serving the planet." "We gaan de kwaliteit en internationale uitstraling meer belichten. En er is meer aandacht voor productinnovaties, waarin Heineken steeds vooroploopt. Tegelijker tijd past hij in de rijke reclametraditie van ons merk. De consument weet dat wij als geen ander in staat zijn aansprekende commercials te maken, die altijd optimis tisch, slim en gevat zijn. Het zijn filmpjes om naar uit te kijken." "Dat sluit aan bij de globalisering die je overal om je heen ziet. We hebben de nieuwe slogan uitgebreid getest en daaruit blijkt dat Nederlanders prima snappen wat we bedoelen. Het is ook een bewuste keuze om voor een Engels motto te kiezen, omdat het aansluit bij onze internationale reputatie. En het biedt kansen om nog nauwer samen te werken met de internationale tak van Heineken. Nu worden voor de internatio nale markt verschillende commercials gemaakt. Ik kan me voorstellen dat we in de toekomst de filmpjes die we in Nederland maken, wereldwijd uit gaan zenden." De eerste commercial voor de nieuwe campagne laat beelden zien van over de hele wereld, maar is in werkelijkheid alleen opgenomen in Sydney, Bangkok en Madrid. Niet echt naast de deur, maar met reden. Brand manager Lennart Boorsma vertelt: "Het filmpje laat feestende mensen in twaalf verschillende landen zien. We hebben nauwkeurig onderzocht waar we al deze twaalf landen zo goed mogelijk konden nabootsen. Zo kwamen we uit in Australië, Thailand en Spanje. Natuurlijk hebben we zo veel mogelijk gebruik gemaakt van de couleur locale; de rest is opgelost met decors. Bovendien bleek het draaien in het buiten land gewoon goedkoper te zijn dan in Nederland, dus wat dat betreft was de keuze niet moeilijk." Lennart woonde zelfde draaidagen in Bangkok bij. "Ik heb mijn ogen uit gekeken We hadden een Thaise bruiloft nodig. Die is gedraaid in het Marriot-hotel, met maar liefst tweehonderd figuranten. Het leek net echt allemaal. Het hotel heeft in werkelijkheid veel ervaring met trouwende stellen, dus het scenario lag al zo'n beetje klaar. We hoefden enkel wat kleine aanpassingen te doen. Ook hadden we een heuse olifant op de set. Die begon op een gegeven moment de bloemen op te eten. Dat leverde een hilarisch tafereel op." Benieuwd naar de nieuwe commercial? Hij is intussen op de buis. Zie ook www.heineken.nl Heineken nl magazine [9]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 9