NIEUWE RECLAMECAMPAGNE: 'SERVING THE PLANET' Na acht jaar stopt Heineken met een van de succesvolste reclamecampag nes ooit: 'Biertje?'. Marketingmanager Floris Cobelens vertelt waarom. "Het merk zelf moet weer de held worden." Afscheid van 'Biertje?' Leg dat maar eens uit. In het buitenland heeft het merk een veel hogere status. 'We willen meer doen met het gegeven dat Heineken een Nederlands wereldmerk is' Hoe begin je aan zo'n nieuwe campagne? Heineken kleun "Die vraag krijg ik vaker, omdat de Biertje?-campagne veel mensen heeft aangesproken. We zijn in 2001 die campagne begonnen omdat bier een beetje een oubollig imago kreeg. 'Biertje?' heeft ervoor gezorgd dat consumenten tussen de 18 en 35 jaar ons merk weer zijn gaan waarderen. Nu is het tijd om die doelgroep te verbreden, om weer alle leeftijds categorieën boven de 18 jaar aan te spreken. Uit markt onderzoek blijkt dat Heineken door de Biertje?-campagne een sterk Randstedelijk karakter heeft gekregen. Ook op dat punt gaan we zorgen voor verbreding. Heineken moet ook mensen uit de provincie aanspreken. Daarnaast willen we het 'portfoliospel' met onze merken Heineken, Amstel en Brand beter spelen. Amstel en Heineken bijvoorbeeld zitten nu nog te dicht op elkaar. Door een betere afstemming kunnen we een veel grotere doelgroep bereiken. Om die reden willen we het internationale karakter van Heineken benadrukken." "Inderdaad. In Nederland zijn we de standaard in de markt. Maar in het buitenland geldt Heineken als een kwalitatief hoogwaardig product met een sterke merkwaarde. We willen die extra waarde ook in Nederland centraal stellen. Het merk verdient dat. En we zijn tot de conclusie gekomen dat de Biertje?-campagne zich daar niet voor leent. Hoe groot het succes ook was, op een gegeven moment moetje een nieuwe weg durven in te slaan. Het merk zelf moet weer de held worden." "Kijk, met 'Biertje?' hadden we de lachers op onze hand. Maar de kwaliteit van het merk bleef onderbelicht. Ook was de campagne te versnipperd. De ene keer maakten we commercials die de merknaam in zijn totaliteit neerzette, de andere keer lieten we een productinnovatie zien, of we speelden in op een evenement als het WK of de Olympische Spelen. We zijn bij elkaar gaan zitten en hebben stevig gebrainstormd. Daaruit kwam naar voren dat we meer eenheid in de commercials willen, de zogenaamde groene draad. Daarbij stellen we het gegeven centraal dat Heineken een Nederlands wereldmerk is. In meer dan 170 landen genieten mensen van onze producten. Met een dikke knipoog kun je dus stellen dat wij van grote sociale betekenis zijn: we maken de wereld een klein beetje plezie- [8] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 8