mi wyPws 6] Waar: Zoeterwoude Wat: Distributiemedewerker Export "In de loop van de tijd komt het wel goed. Ik laat alles lekker op me afkomen. We hebben twee, drie jaar geleden al van veel mensen afscheid genomen die eerder met pensioen gingen. Nu werken er veel uitzend krachten. Dat is op zich niet ideaal, maar gelukkig maar tijdelijk." Diek van Alphen (62) Waar: 's-Hertogenbosch Echtgenote van: Hans, distributiemedewerker Al iets gemerkt aan haar man? "Nee, niet echt. ik heb hem nog niet volautomatisch koffie zien zetten, haha. Hans gaat altijd met goede zin weg en altijd precies op tijd. Alleen op de nachtdienst is hij niet zo happig. Ik heb nu eindelijk de brouwerij eens gezien, dat vind ik mieters! De eerste keer was het, in al die 22 jaar dat hij hier werkt. Dat mag Heineken van mij dus wel vaker doen!" Waar: 's-Hertogenbosch Wat: Tot voor kort nog distributie medewerker, nu met VUT Zijn laatste dag: "Dat was op 31 januari. Ik heb er zelf voor gekozen om plaats te maken voor de jongere garde. Een collega die in de OR zit kwam polsen, of ik met de VUT zou willen. Ik zei: 'waar moet ik tekenen?'. Dat was natuurlijk een grapje. Ik heb hier 28 jaar gewerkt, al wat er nu werkt heb ik zien komen. En ik ben dagelijks fluitend naar mijn werk gegaan. Al met al houd ik er een goed gevoel aan over. Ik zie mijn collega's nog regelmatig." Joost Paardekooper (39) Waar: Zoeterwoude Wat: Distributiemedewerker Erik Deege (36) Waar: Zoeterwoude Wat: Distributiemedewerker Emidio Almeida da Fonseca (32) Jan van Lieshout (58) Heineken nl magazine spearcN]v,/A/ mm* Binnenland "Ik heb nu meer een coördinerende functie, en mijn baan blijft in grote lijnen hetzelfde. Ik heb vroeger ook veel op de vorkheftrucks gezeten, dus ik zie wat er allemaal verandert. Op zich gaat iedereen er goed mee om. We moeten mee. Het management had misschien wel wat eerder duide lijkheid kunnen scheppen." Export "Ik verwacht dat mijn werk meer administratief dan operationeel zal worden. Lichamelijk is dat natuurlijk een vooruitgang. De inkrimping van het personeel is, vind ik, op een zeer nette manier gegaan. Je hebt de '57 en een half-regeling', waarbij mensen vervroegd met pensioen konden. En er was hulp bij sollici teren op andere banen, zowel hier bij Heineken als bij andere bedrijven."

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 6