02 VRAGENVUUR I I Kan de brouwerij in Zoeterwoude die ex tra productie wel l Wat merken Begrijpt iedereen medewerkers ervan? waarom deze stap wordt genomen? Amstel doet het goed in Zuid-Afrika. Zo goed, dat is besloten om de productie weg te halen bij SAB- Miller en er een eigen brouwerij te bouwen. Totdat de bouw af is, nemen verschillende West-Europese Heineken-brouwerijen de productie over. Zo gaat Zoeterwoude de grote flessen produceren. Yvonne Mars, projectleider NPI, is samen met haar team verantwoordelijk voor de implementatie van deze productie. 1 BAIE DRUK BH "Zoeterwoude is uitgekozen omdat die brouwerij de grote volumes het beste aankan. Voor het brouwen en afvullen van de grote flessen is wel capaciteits uitbreiding nodig. Speciaal voor de tijdelijke overname van de productie voor Zuid-Afrika wordt bijvoorbeeld een extra suikertank gebouwd. Maar dat wil niet zeggen dat we die uitbrei dingen doodleuk weer terugdraaien als de Zuid-Afrikaanse brouwerij straks zelf gaat produceren. We rekenen erop dat de vraag naar in Nederland gebrouwen bier blijft groeien. En dan kunnen we de huidige aanpassingen over een paar jaar goed gebruiken voor deze groei." "De impact op Heineken Nederland Supply is behoorlijk groot. Lijn zeven wordt opgeschaald van een drie- naar een vijfploegendienst. Dat betekent dat er zeventien operators extra nodig zijn. Een deel daarvan zal afkomstig zijn van lijn zes, want die colonne gaat juist terug van vijf naar drie ploegen. De rest van de vacatures willen we flexibel opvangen. Natuurlijk is het een beetje dubbel: eerst afslanken en nu weer groeien. Maar we trekken weinig nieuwe mensen aan: het zijn vooral bestaande krachten die vrijkomen en tijdelijke krachten." "Amstel heeft in Zuid-Afrika een markt aandeel van acht procent in het premium segment. Het is het meest efficiënt om dicht bij je markt te kunnen produce ren. Het scheelt bijvoorbeeld een boel transportkosten. We hebben medewer kers zo goed mogelijk voorbereid en voorgelicht. Het management heeft dat bijvoorbeeld in kratsessies gedaan. Maar uiteraard kan iedereen die nog vragen heeft terecht bij mij of bij een van mijn teamgenoten." Zuid-Afrikaans voor 'heel druk' OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl Heineken nl magazine [27

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 33