Chris Versteegh (50) werkt sinds 1984 bij Heineken. Als Incident Manager IT heeft hij te maken met IT sans Frontières, zeker nu hij voor Heineken International gaat werken. houdt zich als Engineering Policy Manager bezig met wereldwijd definiëren van bedrijfsprocessen voor de Supply Chain- functie. Standaardisering heeft volgens hem de toekomst. "Als Incident Manager ben ik geïnteresseerd in het proces rondom storingen in de IT- infrastructuur. Dat ontwik kelt zich voortdurend. Door IT sans Frontières, en daarmee dus onder meer standaardisatie, hoop ik het aantal storingen te kunnen verminderen en het proces beter te kunnen beheersen. Het doorvoeren van alle noodzakelijke aanpassingen voor IT sans Frontières zal wel eens lastig zijn, maar de voordelen zijn aanzienlijk. Heineken is een dynamisch bedrijf en ondersteunende processen als de IT gaan daarin mee. Met IT sans Frontières heeft de IT binnen Heineken een herkenbare doelstelling gekregen. Door het stan daardiseren hebben we straks overal vergelijkbare werkplekken en gezamen lijke systemen, waardoor informatie-uitwisseling veel gemakkelijker zal gaan. Als iemand in China een probleem heeft, kunnen wij dat vanuit hier oplossen, en andersom. Daarom zie ik IT sans Frontières echt zitten." "Supply-werkprocessen, zoals brouwen, gebeuren min of meer overal hetzelfde. De IT- processen zijn echter over de wereld nog divers ingericht. Onder de noemer HeiCore single cliënt SAP-systeem zijn we nu bezig met het gelijktrek ken van alle bedrijfsprocessen, bijvoorbeeld het inkoopproces en het productieproces. Het is de bedoeling dat wereldwijd alle processen binnen de Supply Chain gestandaardi seerd worden. Hiervoor ondersteun ik de implementa tie van HeiCore op de verschil lende locaties en definieer ik de bedrijfsprocessen. Standaardisatie levert finan cieel voordeel op, omdat het beheerskosten beperkt en iedereen profiteert van best practices. Maar er is ook organisatorisch voordeel. Door overal dezelfde processen te voeren, maak je de systemen toegankelijk en transparant. Bovendien ontstaat een grotere pool van mensen die ideeën voor verbeteringen indienen. Kortom, het is onderdeel van de verdere professionalisering van onze organisatie. Ik weet zeker dat we nog jarenlang profijt zullen hebben van waar we nu mee bezig zijn." Heineken nl magazine [15]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 15