De kop is eraf. Het eerste filiaal van Loca Amstel Foodcafé, opende onlangs zijn deuren in Haarlem. Het is het begin van een hele keten. Loca biedt prima eten en drinken, onder de vlag van Amstel. Maar waarom begint een bierbrou wer eigenlijk een horecaketen? LOCA AMSTEL FOODCAFÉ TOPKOK In het centrum van Haarlem, voor een rijtje populaire uitgaansgelegenheden achter de Grote Kerk, ligt ineens een rode loper op straat, geflankeerd door een grote boog rode en witte ballonnen. De rode loper eindigt bij Haarlem's nieuwste horeca-aanwinst: Loca Amstel Foodcafé. Vandaag - 2 mei - is de officiële opening van dit Amstel-initiatief. Vanbinnen oogt Loca modern en hip, maar toch gezellig. De Amstel-kleuren rood en wit domineren het pand. Ook is er veel blank hout. De opvallendste blikvangers in het interieur worden 's middags tijdens de openingsceremonie onthuld: een gigantische open keuken en vier biertanks die goed zichtbaar staan te blinken in de opengewerkte kelder. Vanuit die tanks lopen de bier leidingen in het volle zicht naar de taps bij de bar. Deze interieurkenmerken zul len terugkomen in alle vestigingen, want Amstel streeft naar een landelijke keten van Loca's. Bas Bakker, senior brandmanager Amstel, vertelt: "Dit jaar moeten er nog twee a drie Loca's bij komen. Momenteel wordt hiervoor druk gezocht naar locaties in middelgrote en grote steden. Uiteindelijk willen we dat de keten in de komende vier jaar groeit naar minimaal twintig locaties." Met de Loca-formule springt Amstel in het gat tussen cafés en restaurants. Horecabezoekers willen steeds vaker goed eten en drinken combineren in een informele setting. "Die mogelijkheid gaan wij bieden," zegt Bas. "Niet zoals het gebeurt bij eetcafés, die doen het voedsel er toch vaak een beetje bij. Wij zetten echt kwalitatief hoogwaardige hapjes en gerechten op tafel." Voor dat topeten is Bij de opening van Loca stond buiten op de Markt de langste tafel van Haarlem en omstreken, waar voorbijgangers konden snoepen van lekkere, vooral Aziatische hapjes. Binnen werden de grote biertanks en de open keuken op spectacu laire wijze onthuld door marketing directeur Heineken Nederland Herwin van den Berg, daarbij geassisteerd door top kok Ramon Beuk en cabaretier Ruben van der Meer. ook een echte topkok aangetrokken. Ramon Beuk, bekend van het tv-pro- gramma 'Born2Cook' en zijn column in De Telegraaf, tekende voor het menu, trainde het keukenpersoneel en houdt toezicht op de kwaliteit van het eten. Zijn inspanningen zorgden voor een prima mix van mediterraan en Aziatisch voedsel. Op de kaart prijken veel kleine hapjes, zoals gegrilde asperges, serrano- ham, aardappelsoep of Thaise noedel salade. Maar er zijn ook complete maal tijden - bijvoorbeeld gegrilde tonijn met ratatouille - en natuurlijk desserts. "Toegankelijke en erg lekkere gerech ten," zo omschrijft Bas het. [4] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 4