BRUSSEL 'Iedereen wil in de krant' is de titel van een boekje dat jaren geleden beschreef wat je wel en niet moest doen om in de krant te komen. Dat was nog in de tijd vóór internet, sms en weblogs. Inmiddels worden we overspoeld met informatie en moeten we die soms van ons afhouden. Het heeft Heineken en haar merken nooit aan aan dacht ontbroken; al heel lang een wereldmerk met een mooi product. Ook de afgelopen weken stonden wij volop in de belangstelling. De Amstel Gold Race was weer een groot succes, we kondigden de Formule 1 sportbar met Spyker aan en openden het eerste Loca Amstel Foodcafé. Dat leverde goede berichtgeving op waarbij je zelf aan het stuur zit. En dan komt Brussel. We wisten dat er een uitspraak van de Europese Commissie aan kwam. Naar de in houd was het gissen. Er komen signalen van over de grens en je probeert op alles voorbereid te zijn. De eerste geruchten verschijnen in de pers en onze woordvoerders kunnen nog niet reageren. Op die bewuste woensdagochtend plukken we het bericht uit Brussel van de fax. Iedereen wil direct een reactie en heeft heel veel vragen. Ons persbe richt is kort en krachtig, maar laat geen verdere uitleg toe. De media vallen over de brouwers heen en er verschijnen vele artikelen. Wij bestuderen de stukken en bepalen onze reactie. Heineken zit even niet aan het stuur. Een paar dagen later lopen een paar honderd pinguïns door Amsterdam om aandacht te vestigen op onze Sub Zero Coolers. Dat haalt ook weer de kranten en zo is Heineken toch weer aan zet. Het kan verkeren... Namens de redactie Cees Brink [2] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 2