HANDSCAN VOOR MEER VEILIGHEID YRAGENYUUR Waarom zo'n toe gangssysteem met handscan? Hoe zit het met de privacy van de chauffeurs? Heineken is dus niet het enige bedrijf dat ermee werkt? Op het brouwerijterrein in Zoeterwoude loopt een proef met een nieuw toegangssysteem, de Cargo Card. Daarbij moeten vrachtwagen chauffeurs hun hand laten scannen voordat ze het brouwerijterrein op kunnen. René Polfliet van Proseco legt uit waarom Heineken - waar schijnlijk definitief - op dit systeem overstapt. "Het vergroot de veiligheid. Elke chauf feur heeft z'n eigen Cargo Card, waarop de biometrische gegevens van z'n linker hand staan. De poort gaat pas open als de gegevens van kaart en handscan overeenkomen. Frauderen is praktisch onmogelijk, omdat biometrische gege vens uniek zijn. Zo weten we precies wie op het terrein aanwezig is of is geweest, en dat is belangrijk bij calamiteiten, dief stal of sabotage." "De handscan bevat gegevens zoals de onderlinge afstand tussen de vingers en de lengte daarvan. Die gegevens staan gecodeerd op de Cargo Card, maar worden nergens anders geregi streerd - vandaar dat het systeem geen probleem oplevert met de privacywet geving. En de chauffeurs zelf zijn blij met het systeem. Vroeger hadden ze voor elk bedrijf een apart toegangs pasje nodig, met de Cargo Card kunnen ze bij alle aangesloten bedrijven naar binnen." "Klopt. De Cargo Card is ingevoerd omdat de veiligheidsregels in de Rotterdamse haven na de aanslagen in New York flink zijn verscherpt. Wij exporteren veel naar Amerika en de Cargo Card draagt bij aan het veilig en betrouwbaar maken van de hele transportketen van exportbier. Overi gens oriënteerden wij ons al eerder op biometrische toegangssystemen, want het is ook in ons eigen belang. Later willen we het in ons bedrijfs proces integreren; een chauffeur kan dan bijvoorbeeld bij binnenkomst op een matrixbord zien naar welk laad- station hij moet. De Cargo Card helpt ons dus efficiënter te werken." OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij Heinekennlmagazine@heineken.nl Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 29