Frank Wintels Martijn Snep DIALOOG Nooit meer glazen soppen in een bak met 'oud' water. Geen vette randen meer aan het glas. Een perfecte schuimkraag. De voordelen van de Aquafox, een schoonmaaksysteem, zijn legio. Maar moet Heineken zich wel bemoeien met de manier waarop kasteleins hun glazen poetsen? Is dat niet erg betuttelend? Martijn: "Toen ik voor het eerst over de Aquafox hoorde, was ik wat huiverig. Er werd verteld dat de horecaonder nemer geld kon besparen omdat het systeem minder water zou verbruiken. Eerlijk gezegd vond ik dat een beetje een vaag argument. Water is nou niet zo duur en het apparaat moest, ondanks de financiële bijdrage van Heineken, toch nog ruim 600 euro kosten. Later begreep ik dat niet zozeer de waterkosten, maar meer de gemeentelijke belastingen fors konden zakken. En dat brengt wél grote besparingen met zich mee!" Frank: "Maar die investering heb ik er gelukkig al lang uit, want in mijn zaak is het waterverbruik inderdaad flink gedaald. Ik ergerde me sowieso altijd al als de kraan van de spoelbak maar open bleef staan terwijl het niet nodig was. Dus dat er een systeem kwam waarbij de watervoorziening helemaal automatisch ging, vond ik ideaal." Martijn: "Ik vond het vooral handig dat het systeem de voorwaarden creëert om een goed biertje te tappen. Bier is Martijn: "Heineken mag zich ook wel een beetje 'bemoei en' met de bedrijfsvoering van horecaondernemers, want wij zijn partner in business. Dat houdt ondermeer in dat we ondernemers helpen kosten te besparen zonder dat de kwaliteit van het bier eronder lijdt. Juist niet zelfs, want de biertjes worden er alleen maar beter van." Leeftijd 41 Functie eigenaar van café Metieske in Sevenum Grootste kracht hard werken. Want naast Metieske runt hij nog een ander café en is hij actief in de lokale politiek en bij de vrijwillige brandweer Trots op dat in zijn café meer én betere biertjes worden ge tapt sinds de Aquafox Leeftijd 32 Functie accountmanager voor Heineken, Amstel en Brand in de driehoek tussen Nijmegen, Roermond en Weert Voorliefde voor muziek maken met zijn band Eighty-Eight. Speelde daarmee zelfs voor Heineken-medewerkers in Singapore Wapenfeit verkocht vorig jaar 34 keer het programma Goed Getapt Bier, vaak mét de Aquafox nu eenmaal een 'gevoelig' product: als het glas vettig is omdat het spoelwater niet schoon is, dan krijgt het bier niet de perfecte schuimkraag. En dat heeft weer negatieve gevolgen voor de uitstraling van Heineken in het café." Frank: "Mede door het programma Goed Getapt Bier en de komst van de Aquafox is iedereen in het café inderdaad betere biertjes gaan tappen. Ook letten we nu meer op hoe we het glas vastpakken en hoe we het neerzetten voor de klant. Dat Heineken tips heeft gegeven en de Aquafox heeft gepromoot, ervaar ik niet als betuttelend. Integendeel eigenlijk: het zegt iets over de kwaliteit van de Aquafox als Heineken hier achter gaat staan." [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 28