Als introductiestunt voor de Heineken Sub Zero Coolers trok een enorme stoet figuranten eind april door Amsterdam. In pinguïnoutfits zoch ten ze er het extra koude biertje. Een kijkje achter de schermen bij de 'Heineken March of the Penguins'. Op een zonnige, warme dinsdag in april verzamelen zo'n 300 nieuwsgierige figuranten zich bij het Amsterdamse Amstelveld. Eigenlijk weten ze niet precies wat er van hen wordt verwacht. De oproep waarop ze hebben gereageerd, vermeldde alleen dat het zou gaan om een uniek Heineken-filmproject ten behoeve van een nieuwe service. In ruil hiervoor kregen ze 20 euro en een attentie. Dit was voor hen reden genoeg om zich aan te melden. Rond het middaguur zijn alle figuranten in hun kostuum gehesen: een wit shirt met lange zwarte mouwen, een zwart petje en een zwarte handschoen aan de rechterhand. Ze lijken nu net een groep pinguïns. Gedwee volgen ze de aanwijzingen van een man met een megafoon. Hij dirigeert ze in de juiste formaties voor de filmcame ra's. Van verschillende kanten lopen ze het Amstelveld op, om daar een lange rij te vormen achter de 'opperpinguïn' met rode paraplu. Vervolgens trekt de stoet 'pinguïns' te voet dwars door Amsterdam. "Niet lachen, niet praten," schalt het uit de megafoon. "Kijk strak, doelbewust vooruit. Want jullie willen maar één ding." Maar wat dat precies is, is nog steeds onduidelijk als de enorme rij Artis in marcheert. De vele dierentuinbezoekers kijken verbaasd toe terwijl de zwart-witte stoet voorbij trekt. Dan, bijna aan het eind van Artis, komt het doel van de tocht in zicht: de pinguïnrots. De koddige beestjes kuieren onbekommerd rond drie grote koelkasten die bij hun verblijf staan. Deze Sub Zero Coolers zijn een gloednieuwe Heineken-service. Bier wordt hierin bij min 2 graden bewaard, zodat het een halfuur na aankoop nog LUDIEKE ACTIE De trektocht van de menselijke pinguïns werd in Artis nog even verstoord. Cabaretiers 'De Jakhalzen' van het tv-programma De Wereld Draait Door liepen ook mee en kwamen tevoorschijn met borden die pleitten voor 'kartelvrij bier'. Met ludieke teksten over vermeende prijsafspraken tussen bierbrouwers probeerden ze figuranten over te halen om uit hun rol te stappen. Alle 'pinguïns' bleven echter onbewogen bezig met hun opdracht. IJSKOUD [20] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 26