Lennart: "Van vrienden en kennissen die bij andere bedrij ven werken, hoor ik dat mensen ook daar gewoon verstandig omgaan met alcoholconsumptie. Je ziet dat eigenlijk in de hele maatschappij." Arjan: "Het leven is gewoon niet meer zo vrij als vroeger, mensen hebben meer verantwoordelijkheden." Wordt er dan nooit meer een scheve schaats gereden? Lennart: "Natuurlijk zijn er altijd mensen die als ze proble men hebben naar de alcohol grijpen. Maar dat heeft weinig te maken met Heineken, het zit meer in de aard van de persoon." Herman: "Mee eens. Het is sowieso de taak van een leidinggevende om daar goed op te blijven letten. Als iemand mij vertelt dat al zijn doordeweekse avonden zijn gevuld met activiteiten buiten de deur - als commercieel medewerker hoefje daar niet eens veel moeite voor te doen - dan gaat bij mij al een alarmbel rinkelen." William: "Zelf heb ik mijn medewerkers gewoon verboden om overdag te drinken. De ontvangstruimte heeft te veel verleidingen in zich om het aan hun eigen beoordelingsver mogen over te laten." Arjan: "Die oplettendheid is met de jaren gegroeid. Niet alleen bij leidinggevenden, ook mensen op de vloer houden elkaar in de gaten." Herman: "Je bent hier toch een beetje je broeders hoeder. We zijn een hechte club met een groen hart. Wij helpen elkaar." HET OORDEEL VAN JAN APPELDOORN: "Ook mij werd bij mijn sollicitatie gevraagd of ik een biertje lustte, wat overigens geen probleem was. Nu, na 32,5 jaar lust ik nog goed een biertje maar met mate en niet meer tijdens het werk - wat vroeger heel normaal was, je was immers 'van d'n brouwer'... Ik vind wel datje gerust een biertje mag drinken na werktijd, maar zorg dan datje vervoer hebt geregeld." Heineken nl magazine [19]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 25