'Bij de bakker eet je ook niet de hele dag koekjes' 'We willen graag dat mensen genieten van ons mooie product' Lennart: "Vorige zomer hebben we het programma Enjoy Heineken Responsibly internationaal geïntroduceerd. Daarmee propageren we verantwoord alcoholgebruik, iets dat we als marktleider gewoonweg moeten doen. De bood schap werkt ook door binnen de organisatie; leidinggeven den dragen het heel sterk uit. We willen graag dat mensen genieten van ons mooie product, we maken het niet voor idioten die maar losgaan. Inmiddels deelt iedereen binnen Heineken dat gevoel. Maar dat is niet altijd zo geweest." Herman: "Klopt. Vroeger redeneerden veel ondernemers: de vertegenwoordiger van de brouwerij is er, dus er moet gedronken worden. Dat deed je dan ook. Nu zeg ik gewoon: joh, neem allemaal iets te drinken van mij en doe mij maar een bronwater, want ik heb straks nog een belangrijk gesprek. Dat wordt gewoon geaccepteerd. Binnen ons bedrijf zie je deze ontwikkeling ook, het weloverwogen omgaan met ons product. We zijn ambassadeurs van Heineken en gedragen ons ook zo." Lennart: "Bovendien, de ondernemer van nu weet heel goed wat hij wil met z'n zaak, hij is professioneel en neemt niet meer serieus genomen." zijn verantwoordelijkheid. Als hij ziet dat een klant dronken wordt, probeert hij diens autosleutels te pakken te krijgen." William: "Mensen zijn zich gewoon meer bewust geworden van de risico's die kleven aan overmatig alcoholgebruik." Herman: "Natuurlijk drink ik heus nog wel eens een biertje met mijn klanten. Maar ik zorg ervoor dat ik op tijd stop. Ik wil altijd helder kunnen blijven redeneren. Ik vind niet dat ik afga als ik liever een watertje neem. Het slaat nergens op als je daar niet gewoon voor uit zou durven komen." Lennart: "Als we een uitje hebben met collega's, spreken we altijd af wie er terugrijdt. Dat betekent overigens niet dat de anderen ladderzat de auto in tuimelen, je zorgt ervoor dat je aanspreekbaar blijft. Bij welke hoeveelheid de grens ligt, moet iedereen voor zichzelf bepalen." Arjan: "Wij regelen ook altijd vervoer als we met elkaar weggaan. Maar als leidinggevende neem ik desondanks toch maar een of twee drankjes, ik wil een beetje overzicht houden. Als ik iemand te ver zie gaan, hoef ik er alleen maar naast te gaan staan en te zeggen: denk je erom? Drinken mag best, maar je wilt ze niet naar de bus slepen." [18] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 24