/q r e_ <s-v Café De Schelde, Terneuzen KLANT Café Dc Schelde is al meer dan zestig jaar een begrip in Terneuzen. De bruine huiskamerkroeg werd in 2000 nog uitge roepen tot het op een na beste café van Nederland. Toch ging de vorige eigenaar failliet. Mel Gillot had echter alle vertrou wen in De Schelde, kocht de zaak en gaf er haar eigen draai aan. Inmiddels loopt het café weer als een trein. Hoe staan de zaken? Wat is je favoriete Heineken-product? Wat maakt jouw avond helemaal goed? Hoe bevalt het zakendoen met Heineken? Wat zou Heineken mogen veranderen? Met wie zou je wel eens het glas willen heffen? "Goed. Het publiek komt geleidelijk terug. Ik heb niets wezenlijk veranderd, alleen wat zaken gemoderniseerd. Het vertrouwde huiskamergevoel moest blijven. Ik let heel erg op service en klantvriendelijkheid. Dat weten mijn gasten te waarderen." "Omdat ik me wil onderscheiden, verkoop ik geen gewone Heineken-flesjes, maar de Longneck. Ik ben zelf niet zo'n bierdrinker, maar ik vind de vormgeving van die flessen prachtig." "Als we het druk hebben en iedereen het naar zijn zin heeft. De laatste tijd organiseer ik thema-avonden. Met een band, een zanger of een dj, of we organiseren een après-skiparty of karaokeavond. Die avonden worden druk bezocht en zijn erg gezellig. En dat zie je natuurlijk terug in de omzet." "Hiervoor had ik al vijf jaar lang een bar in Philippine, een dorp verderop. Ik doe dus al lang zaken met Heineken en ben daar erg tevreden over. Bestellingen worden snel en netjes afgeleverd. Als ik speciale wensen heb, kan ik altijd mijn accountmanager bellen." "Ik zou vaker een cursus willen volgen. Productkennis is belangrijk voor horecaondernemers. Niet dat Heineken niets doet op dit gebied, maar je moet daar wel zelf achter aan. Goede herinneringen heb ik aan de cocktailcursus die Vrumona organiseerde en de masterclasses van het Goed Getapt Bier-programma van Heineken, waar we straks nog het tweede deel van krijgen. Binnenkort ga ik samen met mijn medewerkers op excursie in Amsterdam. Kijken hoe ze het in de grote stad aanpakken." "Met een van de Fabulous Shaker Boys. Het maken van de perfecte cocktail en de hele show daaromheen, leeft hier niet zo. Maar in Engeland en de VS organiseren ze wedstrijden. Ik zou zo'n evenement wel eens willen meemaken." FEITEN EN CIIFERS Het meer dan 60 jaar oude café De Schelde ligt in het centrum van Terneuzen. Het café heeft plaats voor ruim 100 mensen: stamgasten, lokaal publiek en toeristen, die in leeftijd variëren van 20 tot 60 jaar. Het café heeft een lange bar, hoge tafels met krukken en een pool- tafel die kan worden afgedekt en soms dient als dansvloer - vooral in de kleine uurtjes. Heineken nl magazine [15]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 21