5 6 7 8 Wat verandert er nu voor Heineken-medewerkers? Wat is er dan wel nieuw? En verder? Merken jullie al verbetering? Wat is nou hét grote voordeel van de nieuwe HR-structuur? [14] Heineken nl magazine Corrie: "Voor de medewerkers blijft het grotendeels als vanouds. Je kunt je eigen HR-adviseur gewoon op je eigen vestiging spreken, want de vijf HR-adviseurs hebben een eigen werkplek op de locaties die onder hun verantwoordelijkheid vallen. Ook ons dienstenpakket is ongewijzigd. We zijn er nog steeds voor het hele traject van aanname tot uitdiensttreding; voor zwangerschapsverlof, training, werkgeversverklaring, spaarloon, overplaatsing - noem maar op." Alain: "Er is veel meer samenwerking op HR-vlak tussen de bedrijfsonderdelen. Met name op het gebied van werving en selectie doen we al het nodige samen. Dat bespaart kosten en zorgt ervoor dat er minder verschillen in uitvoering zijn. Gelijke monniken, gelijke kappen." Corrie: "Verder worden we ook zakelijker in onze processen. Een voorbeeld daarvan is de centralisering van de personeelsadministratie, waarvan inmid dels al een groot gedeelte klaar is. Voorheen werd alle administratie op locatie geregeld, dat is nu gesplitst, een deel wordt op lokatie gedaan en een deel wordt in Zoeterwoude geregeld. Het Is niet altijd gemakkelijk: we zullen soms echt moeten wennen om ons eigen werk op een andere manier te doen." Alain: "Ja, de besluitvorming en uitvoering gaan veel sneller. We zijn nu bezig onze basics op orde te brengen; de systemen en processen op elkaar af te stemmen. Zo hebben we gemerkt dat in SAP een aantal zaken niet goed staan. We zijn er nog lang niet, maar het gaat wel in een sneltreinvaart. In 2007 dient SAP HR 100% correct te zijn." Alain: "Het grote voordeel vind ik dat we HR-zaken sneller kunnen afstemmen en invoeren. Daardoor kunnen we verbeterin gen op HR-vlak ook sneller doorvoeren en dat is in het belang van én de medewerkers én het bedrijf."

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 20