Overal binnen Hemeken zijn personeelsverenigingen actief. Wie denkt aan suffe bingo's en altijd dezelfde gezichten, heeft het mis. Want lid zijn van een personeelsvereniging is leuk en levert nieuwe contacten op. Althans, dat vinden de enthousiaste collega's waarmee Heineken NL magazine sprak. DE HE1NEKEN-PERS0NEELSVERENIGINGEN ZOETERWOUDE BUNNIK WIJLRE 'S-HERTOGENBOSCH AMSTERDAM SAMEN RELAXEN Bijna iedere vestiging van Heineken in Nederland heefteen personeelsvereniging, waarvan alle medewerkers automatisch lid zijn. Dat betekent dat ze welkom zijn op de personeelsfeesten en andere festiviteiten die de personeelsvereniging organiseert. Vanuit deze overkoepelende verenigingen kunnen subverenigingen worden opgericht, die zich op een bepaalde sport, activiteit of hobby richten. Althans, als het MT goedkeu ring verleent. Voor deze verenigingen moet je je apart aanmelden en een jaarlijkse contributie betalen. Die bedraagt meestal rond de 25,00 per jaar. Dit zijn de (sub)- verenigingen van Heineken in Nederland: De Zoeterwoudse Personeelsvereniging organiseert ieder jaar een sinterklaasfeest en één keer in de twee jaar het personeels feest. Ook zijn er veel subverenigingen, waarvan de tennisclub met zo'n 500 leden de grootste is. Op het Zoeterwoudse Heineken-terrein heeft een aantal clubs eigen accommodaties. Zo zijn er tennis banen, voetbalvelden en een clubgebouw compleet met keuken en douches. Daarnaast kun je er met je collega's biljarten, spelen in een partyband, bridgen, hockeyen, vissen en zaalvoetballen. De personeelsvereniging van Vrumona organiseert ieder jaar een sinterklaasfeest en om het jaar een groot personeelsfeest. Daarnaast gaan collega's wel eens samen vissen en er wordt ook vaak een voetbal toernooi geregeld, maar deze activiteiten worden buiten de personeelsvereniging om georganiseerd. Alleen de wielerclub, met zo'n 28 leden, is een officiële subver eniging. Van de 55 mensen die bij Brand Bier brouwerij in Wijlre werken, zijn er 52 actief in de personeelsvereniging. De verschil lende activiteiten worden altijd voor iedereen georganiseerd. Zo zijn er jaarlijks terugkerende evenementen als een carnavalsmatinee, paas- en kerststukjes maken, een dartstoernooi, speur- en wandeltochten en het sinterklaasfeest. Van de ruim 600 Bossche medewerkers zijn zo'n 400 mensen actief binnen een club. Er zijn dan ook volop activiteiten: bridge, computeren, darten, fietsen, fotograferen, lawntennis, tafeltennis, vissen, wandelen en er is een motorclub. De bekende Bossche fanfare - waarin ook mensen van buiten Heineken spelen - valt echter niet onder de personeelsvereniging. De personeelsvereniging in Amsterdam is onderdeel van Heineken International en organiseert alleen het tweejaarlijkse personeelsfeest en het jaarlijkse sinter klaasfeest. Verder hebben zij geen aparte verenigingen. [8] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 14