BIJZONDERE BIERLAMP r.E.i ZOETERWOUDE INTRO- DUCEERT CARGO CARD DOE MEE! Drie vertegenwoordigers ontvingen in februari een prijs omdat zij tussen 1 juli en 31 december 2006 de meeste David-tapsystemen verkochten. De prijzen werden uitgereikt door Evert Boersma (verantwoordelijk voor David in 2006) en Bart Wijn (verantwoordelijk voor David in 2007) van Trade Marketing. De derde prijs werd behaald door Herman Gieling (horeca-unit Amsterdam) die met zestien verkochte Davids onder de score van Maartje van Galen (Schielanden) bleef. Maartje scoorde achttien Davids en werd tweede. Judith Draisma (Houten) won de eerste prijs. Zij verkocht in totaal negentien systemen. Op de vraag hoe de prijswinnaars zo veel systemen konden verkopen, antwoordde Maartje: "Door ondernemers rustig voor te rekenen hoe David tot minder kosten en meer omzet leidt." Herman gaf de voorkeur aan het uitnodigen van de klan ten op de unit, zodat zij David zelf konden uitproberen. Judiths 'sleutel tot succes'; naast de berekeningen vooral ook haar eigen enthousiasme voor het David-systeem overbrengen op ondernemers. David is ook in 2007 een belangrijk onderwerp, hopelijk worden de goede tips gevolgd. gf^PfplP^I t XSÖKeu e Eind februari nam de brouwerij in Zoeterwoude de Cargo Card in gebruik. Dat is een nieuw toegangs systeem voor vracht wagenchauffeurs, die pas toegang krijgen tot het brouwerijterrein nadat ze een speciale pas én hun linkerhand hebben laten scannen. Zoeterwoude is de eerste Heineken-locatie waar dit zogenaamde biometrische toegangs systeem wordt toege past. Waarschijnlijk volgt op termijn de brouwerij in 's-Hertogenbosch, en later eventueel ook Brand en Vrumona. In de volgende Heineken NL magazine gaat de rubriek Vragenvuur uitgebreider in op de Cargo Card. Ook iets opmerkelijks gelezen over een onderwerp dat raakvlakken heeft met (werken bij) Heineken? Laat collega's meegenieten en stuur je gekke, interes sante of afwijkende knipsels naar Heineken NL magazine: Heinekennlmagazine@ heineken.nl of naar Heineken NL magazine, kamer 2.416, postbus 530, 2380 BD Zoeterwoude. Begin dit jaar werd in Amersfoort een nieuw kantoorpand geopend, op de plek van de oude Phoenix-brouwerij. Dankzij oud-collega Johan Korthals Altes is die brouwhistorie daar nu duidelijk terug te vinden. Pronkstuk is de kroonluchter in de entreehal, in de vorm van een molecuul die in bier voorkomt. Johan: "De bouwer bleek een bekende van mij en ik stelde hem voor de brouwhistorie van die locatie te laten terugkomen in het nieuwe pand. Hij was zeer enthousiast en toen het idee voor de lamp er eenmaal was, keken ze naar mij voor hulp. Via mijn neef Erik, tot voor kort algemeen directeur Heineken Brouwerijen, heb ik contact gezocht met Heineken-chemicus Lex Ronteltap, die heel enthousiast reageerde. Hij toonde een la vol A4'tjes met afbeeldingen en bol letjes en staafjes als Lego-onderdelen. De architecten vonden het helemaal fantastisch en zijn een middag bij hem gaan 'spelen'. Gekozen werd voor een hopmolecuul. De chemische formule geeft aan dat er 48 bolletjes moeten zijn, en die zijn er nu ook in de lamp. De kleur geeft het element aan: de kleine witte bolletjes verbeelden het element waterstof, de zwarte het element koolstof en de rode het element zuurstof." Heineken nl magazine [9]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 9