Meer business uit bier: V r I L Klanten die hebben meegedaan aan het Goed Getapt Bier-programma van 2006 hebben acht procent meer tap bier verkocht dan niet-deelnemers. Onder de vijftien genomineerden waren veertien cafés en een hotel/ congrescentrum: De Zeeuwse Stromen uit Renesse. Het gouden fust (en het zilveren en bronzen ook) weegt maar liefst 15 kilo. 1 I HET OORDEEL VAN HENK DE BRABANDER: "Goed gevonden om de ondernemers niet te binden (wettelijk niet toegestaan), maar te verbinden aan een biermerk met de masterclasses van goed getapt bier en de daaraan verbonden bezoeken van de mystery gast." De bezoeken van de mystery visitors en hun onafhanke lijke beoordelingen zijn bepalend geweest voor de uitslag van Goed Getapt Bier 2006. Reden om aan jan Maarten Rovers, directeur Benelux van AQ Services, wat tekst en uitleg te vragen. "We sturen geen spion nen. We kijken waar ondernemers nog verbeteringen kunnen aanbrengen. En het gaat ook niet zozeer om de mening van de mensen die wij sturen. Als ik een mening wil, kan ik ook gewoon de stamgasten vragen. Onze mensen kijken puur naar processen. Ze weten wat de vijf pijlers van het programma zijn: omgeving sfeer, gastheerschap service, productaanbod kwaliteit, actieve verkoop presentatie en traffic. Zij vergelijken of het er in de praktijk net zo aan toe gaat als op papier. Heel soms gaat zo'n bezoekje wel eens mis. Het is een keer voorgekomen dat een mystery visitor zijn bier thermometer heeft laten vallen bijvoorbeeld. En een enkele keer is er wel eens iemand 'ontmaskerd'. Maar het kwam veel vaker voor dat gasten tegen de mystery visitor gingen vertellen dat 'die man daar aan de overkant van de bar wel eens zo'n mystery visitor zou kunnen zijn'. Leuk was trouwens ook dat alle genomineerde zaken zo gezellig waren dat onze mensen langer wilden blijven dan nodig was." Heineken nl magazine [7

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 7