De master: 'Na elke masterclass was er wel iemand die zei: goh, je hebt me toch weer wat nieuws geleerd' mm wat gebeuren. Wat een eer. Toen we met het programma startten, wisten we niks van een prijs. Deelname was gewoon heel nuttig. Je wordt met je neus op de feiten gedrukt: bier goed presenteren is zó belangrijk. Ik vind bier een prachtig product, ben een groot liefhebber. Maar het is ook duur geworden. Ik wil mijn gasten absoluut waar voor hun geld bieden. Daar geeft dit programma allerlei handvatten voor. Dit jaar doen we weer mee. (lachend) Kunnen we onze titel verdedigen." KEIGOED! Ook de nummer twee, café De Heeren van Aemstel uit Arnhem, is zeer vereerd. "Te gek. We gingen als een soort dagje uit deze kant op en gaan nu met het zilveren fust naar huis. We hebben de vaste gasten een feestje beloofd en dat gaat er nu zeker komen!" Het bronzen fust mag mee naar Meterik in Noord-Limburg. Naar café 't Hukske (het hoekje). Een echt familiebedrijf. Eigenaresse Karin: "Wat ik het meest van het programma heb opgestoken, is het actief verkopen. Voorheen zetten gasten het lege glas naast het viltje en dan bedoelden ze: geef er nog maar eentje. Nu vragen we: 'medium of large?' Of: 'een speciaal biertje misschien?' Deze prijs? Ja, keigoed natuurlijk! Proost!" CLUBGEVOEL De spanning is eraf. Deelnemers genieten van de aandacht, de hapjes en het bier. Horeca City heeft nu nog het meest weg van een grote, gezellige kroeg. Ondernemers praten bij en geven elkaar schouderklopjes. Rivaliteit is er niet. Een caféhouder uit de buurt van Maastricht feliciteert zijn Noord-Hollandse collega met zijn Gouden Horecazaak. Programmamanager Ronald van den Assem is tevreden over de uitreiking. "Dit was puur natuur. Een kwaliteitsdag. Hoe nu verder? Meer ondersteuning bieden aan klanten bij het meer business halen uit bier. In 2007 stromen bestaande deelnemers door in een vervolgprogramma en rekenen we op nieuwe instroom van zo'n vijfhonderd zaken." Is er dan nog iets te leren voor de vijftien beste horecazaken van Nederland? "Zeker: in het vervolgprogramma is er bijvoorbeeld aandacht voor kwalitatief serietappen en voor het vastleggen van procedures in een personeelshandboek."

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 6