EEN KWESTIE VAN LEF Is er op lokaal niveau genoeg deskundig heid? Kunnen we nu elke week andere dien sten verwachten? En als medewerkers het oneens zijn met een roostervoorstel? De nieuwe CAO maakt het mogelijk om op lokaal niveau roosters te wijzigen zonder dat daarvoor centraal overleg nodig is; aanpassingen kunnen worden doorgevoerd na goedkeuring van de lokale ondernemingsraad. Misschien even wennen, maar er zit zeker muziek in, vindt Toon Wennekers, districtsbestuurder van FNV Bondgenoten. Deze flexibele CAO legt een grote verantwoordelijkheid bij het lokale management en de lokale onderne mingsraad. Die kunnen ze volgens mij wel aan. Het is een kwestie van lef hebben en proberen. De lokale mede zeggenschap kan altijd rekenen op ondersteuning van de vakbond. Van arbeidstijdendeskundigen bijvoorbeeld.' Nee, je moet meer denken aan productie-uren anders invullen dan standaard, ik kan me voorstellen dat het voor afdelingen die de horeca bedienen, tegen het weekend aan drukker is. Zij zouden dan op vrijdag langer kunnen werken en op dinsdag - als het rustiger is - korter. En: als je van het principe van vaste ploegen afstapt, kunnen er ook aanpassingen gemaakt worden voor individuele werknemers. Denk maar aan mensen met verschillende bioritmen: de een kan misschien minder ochtenddiensten en de ander minder nachtdiensten draaien. Ik zeg niet dat we het iedereen naar de zin kunnen maken. Maar ik heb goede hoop dat het prima zal werken." OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij Heinekennlmagazine@heineken.nl "Allereerst is voor zo'n voorstel instemming van de lokale onderne mingsraad nodig. Ik ga ervan uit dat die mensen polsen wat werkne mers willen. Bij grote ontevredenheid kunnen mensen altijd ondersteuning van de vakbond vragen, en ze krijgen daarvoor onze aandacht. Voor onge lijkheid tussen verschillende locaties ben ik niet bang. Als het om hetzelfde aantal productie-uren gaat en er zijn verschillen tussen vestigingen, dan moedig ik die 'concurrentie'juist aan. Want is de situatie elders gunstiger, dan is het nu gemakkelijker om de zaken in je eigen vestiging te veran deren." Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 29