Willem van Eeghen Dennis Hogenboom DIALOOG Gall Gall uitgezonderd laat de bierverkoop via slijterijen al jaren een dalende lijn zien. Maar wie goed kijkt, ziet nieuwe kansen. En daar moeten we ons op richten, vinden Dennis Hogenboom en Willem van Eeghen. Waar komt hun optimisme vandaan? Dennis: "Er zijn verschillende redenen waarom de slijters- markt krimpt. Bij de supermarkten gingen de prijzen steeds verder omlaag door de prijzenoorlog, terwijl bij de slijters de prijzen voor gedistilleerd juist omhoog gingen door de accijnsverhoging waarmee de overheid kwam." Willem: "De slijterij is van oudsher de plek waar je de sterke drank en wijn haalt - en dan werd bier vaak meegenomen. Door meer schapruimte in de supermarkt en de scherpe prijzen ging de consument zijn bier in de supermarkt kopen. Ook het gemak van 'one-stop shopping' speelde mee." Dennis: "Toch gelooft Heineken in de slijtersmarkt. We hebben goed gekeken naar trends in de markt. We zien dat thuistappen steeds populairder wordt en dat de consument graag goed advies krijgt. Daar is de slijter het aangewezen adres voor." Willem: "Daarom leiden we al onze personeelsleden zelf op, zodat ze klanten goed kunnen adviseren en altijd betrouwbare informatie hebben over de producten. Dat geeft ons bij Gall Gall toegevoegde waarde. Gelukkig denkt Heineken ook goed mee: het is van grote waarde als bijvoorbeeld speciale bieren op de BeerTender eerst exclusief voor de slijterijen zijn." Dennis: "De slijtersvertegenwoordigers van Heineken denken graag mee; dat vinden we heel belangrijk. Zo hebben we bijvoorbeeld een displaymeubel ontwikkeld in de vorm van Dennis: "En mensen zijn bereid om daar geld aan uit te geven, kijk maar naar de enorme opkomst van luxegoederen zoals homecinema's. Daar hoort een BeerTender bij, waar mee je jezelf verwent. Wij zitten goed in die trend." Willem: "We zijn ook bezig met een nieuwe formule. Binnenkort openen we een testwinkel met een geheel vernieuwd uiterlijk, dat speciaal is ontworpen om een grotere doelgroep aan te spreken." Dennis: "En dat is ook weer in ons belang. Of dat altijd zo is? Nee, er is ook een spanningsveld. Willem wil al zijn producten laten groeien. En ik probeer daarin wel mee te denken, maar uiteindelijk wil ik natuurlijk vooral Heineken-bier verkopen!" een feestcorner, waar slijters de verschillende tapoplossingen aan de klant kunnen uitleggen. Wij denken samen met slijters zo veel mogelijk in oplossingen in plaats van in problemen." Willem: "We hebben vorig jaar positieve resultaten gehaald; bij bier zelfs een grote groei, doordat we de juiste keuzes hebben gemaakt voor thuistap, speciaalbier en actieprijzen op het krat. Voor de toekomst zijn we samen met Heineken bezig om meer jongvolwassenen binnen te halen, zo tussen de twintig en veertig jaar. Wij willen het feestje thuis nog toegankelijker maken voor de consument en we werken op dit moment nauw samen met Heineken om dat tot een groot succes te maken. Ons motto: 'thuis genieten'." Leeftijd 29 Functie category manager bij Gall Gall Gek op mijn vriendin Kan nooit meer mijn eerste Heineken drinken Leeftijd 37 Functie slijtermanager bij Heineken Brouwerijen (is inmiddels overgestapt naar marketing als sr. brand manager Sponsoring) Kun je wakker maken voor een zege van Feyenoord tegen Ajax in De Kuip Wordt vrolijk van een dag op stap met mijn gezin [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 22