Het DSB Stadion KLANT In Alkmaar staat het nieuwe stadion van voetbalclub AZ, waar 17.000 mensen in kunnen. 17.000 potentiële klanten voor Michel Robert, die de leiding heeft over de horecagelegenheden in het stadion. Een bijzondere plek, vindt hij zelf: "We hebben allemaal een band met de club." Hoe staan de zaken? Wat maakt jouw onderneming bijzonder? "Voetbal heeft een gigantische aantrekkingskracht. Op supporters en sponsors, maar ook op het personeel. Ik werk met 25 vaste medewerkers en 200 oproepkrach ten, die we zelf geworven hebben. We komen allemaal uit Alkmaar of omgeving en iedereen heeft wel een band met de club." Wat vind je zelf het leukst? Wat is jullie favoriete Heineken-product? Bevalt zakendoen met Heineken? Wat zou jouw dag helemaal goed maken? FEITEN EN CIIFERS "Goed. Sinds de opening van het DSB Stadion heeft het elftal van AZ het goed gedaan en dat is ook goed voor de omzet binnen de horeca. Ook de verhuur van de ruimtes gaat prima. Onze business lounges, de brasserie en het sponsorhome zijn niet alleen drukbezocht op dagen dat er wordt gevoetbald; ze kunnen ook afgehuurd worden voor evenementen." "De dynamiek. Geen dag is hetzelfde. De ene dag wordt er gevoetbald, de volgende dag hebben we een perso neelsfeest met 750 mensen. Weer een dag later kan ik me bezighouden met de ontwikkeling van het bruine café, dat binnenkort zijn deuren gaat openen." "De bierinstallaties zelf. Die staan in de kelder en zijn imposant. We hebben dertien tanks van 1.000 liter en vier van 500. Voor het publiek tappen we tijdens de wed strijden Amstel Lite en daarna, in het Supporters Home, Amstel. In de business lounges tappen we Heineken. "Heineken is echt een partner in onze onderneming. We hebben samen de faciliteiten voor het nieuwe stadion ontwikkeld. Vast aanspreekpunt is natuurlijk account manager Ruud Booij. Jos Wassenaar biedt technische ondersteuning en interieurarchitect Luc Ticheler tekende de brasserie en de Amstel Lounge. Maar het belangrijkst zijn misschien wel de chauffeurs die onze bestellingen afleveren. Met hen hebben we dagelijks te maken." "De dag dat AZ landskampioen wordt. Beginjaren tachtig was de laatste keer. Als het ooit weer eens zo ver komt, is het groot feest." Het DSB Stadion opende op 4 augustus 2006 zijn deuren. AZ speelde die dag tegen Arsenal en verloor deze eerste wedstrijd met 0-3. Het vloeroppervlak is 20.000 m2. Het stadion telt 14.500 publiekszitplaatsen en 2.500 businessgerelateerde plaatsen. Het stadion heeft ongeveer 80 mensen in vaste dienst en honderden oproepkrachten die inzetbaar zijn in onder andere de horeca en de beveiliging. Alle horecagelegenheden binnen het stadion zijn volledig in eigen beheer onder de naam UIT BIJ AZ. [16] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 16