15.44 uur Te TPM staat voor Total Productive Management en is een methode die tot doel heeft efficiënter en goedkoper te werken. Doordat werkzaamheden gestructureerd zijn, lijdt een organisatie minder tijdverlies wat weer een kostenbesparing oplevert. Om over de voordelen van minder ergernissen nog maar te zwijgen... 5S is feitelijk de concreti sering van deze methode. Het staat voor sorteren, structureren, schoon maken, standaardiseren en standhouden. Bij 5S gaat het erom dat het inzichtelijk is welke (productie-)middelen aanwezig zijn en dat die vindbaar, schoon en werkend zijn. Vervolgens moet, voor gebruik in de toekomst, worden geno teerd waarvoor en hoe ze te gebruiken zijn. Nu ziet de vloer er vlekkeloos en droog - en geel! - uit. Dat is niet alleen veiliger, maar ook prettiger werken. Eerlijk is eerlijk, ik neem mijn opmerkingen over TPM terug. Nu ik heb meegelopen, zie ik dat het veel meer behelst dan labeltjes plakken bij de koffieautomaat. Het gaat om het structureren van de werkprocessen, waardoor je tijdwinst boekt en dus kosten bespaart. Het heeft me de ogen ge opend en ik zie zeker mogelijkheden om dit ook toe te passen in de commerciële omgeving waarin ik zelf werk, bijvoorbeeld in procedures voor het omgaan met klanten. Het meest heb ik echter geleerd van de gedrags- en menta liteitsverandering die hier op gang is gebracht. Deze manier van efficiënt werken is echt geclaimd door alle medewer kers, ze zijn razend fanatiek. Met elkaar hebben ze logische oplossingen bedacht voor problemen in het werkproces. En juist dat is zo knap; want, hoe vreemd ook, juist logi sche oplossingen zijn het moeilijkst te bedenken én uit te voeren. HET OORDEEL VAN MONA KRIEGER: "Zo zie je maar datje iemand niet zomaar een 'label kunt op plakken', om maar in vaktermen te blijven! Ze hebben het bij Verpakken wel met humor aangepakt. We weten op kantoor lang niet altijd wat zich daar allemaal afspeelt. Het is toevallig wel het begin van het eind product!" Van pikzwart tot brandschoon: veiliger en Drettiaer werken Heineken nl magazine [15]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 15