[14] 15.13 uur 15.21 uur Bij 15.33 uur 'Die sleutel moet wel terug, anders grijp je mis' Oordoppen in, veiligheidsbril op: we gaan een audit uitvoeren Heineken nl magazine in dozen worden geladen, moet een set dopsleutels hangen. Zoals je ziet, ontbreekt er nu eentje, waarschijnlijk omdat hij is gebruikt bij een storing. Maar deze sleutel moet wel terug, want als er straks weer iets aan de hand is, is het heel vervelend om mis te grijpen. Verder ziet het er hier keurig uit: het is schoon onder de machines, er ligt geen glas of vocht en alles werkt naar behoren." Het valt me op dat Hans Voermans, ondanks zijn strenge rol, vriendelijk wordt begroet door alle medewerkers. Sommigen blijven even staan om met hem te praten. Ik probeer ondertussen raakvlakken te vinden met mijn eigen werk. Zijn er onderdelen van TPM die ik zelf zou kunnen gebruiken om beter te presteren? Zouden mijn documenten niet beter gesorteerd kunnen worden? Of moet ik mijn administratie anders aanpakken? Het is immers heel frustrerend als je bepaalde informatie snel nodig hebt, maar niet kunt vinden. Ook weet ik van mezelf dat ik beter mijn best doe als iemand met me meekijkt. Eerder deze dag had Leo van der Steeg al verteld over de zogenaamde Japanse Tuin. Dit is een plek waar spullen worden opgeslagen die niet meer een-twee-drie bruikbaar zijn voor Verpakken. Nu staan we er opeens voor; al het overbodige materiaal staat netjes opgestapeld en het geheel maakt een opgeruimde indruk zoals, inderdaad, een Japanse tuin. We lopen door naar de plek waar dozen liggen opgestapeld. Er hangen overal grote borden om aan te geven welke dozen waar moeten liggen en iedereen lijkt zich netjes aan de afspra ken te houden. Hans Voermans loopt tevreden over de brouwe- rijvloer. "De mannen behalen een prima score in deze audit." Om mij definitief te overtuigen van de resultaten van TPM heeft Leo van der Steeg nog een kleine verrassing in petto. Hij neemt ons mee om een vloer te laten zien waarvan niemand meer wist dat die eigenlijk geel was. Vorig jaar was deze vloer nog gitzwart van het vuil. Hij was ook vaak nat van het bier, waardoor er regelmatig glijpartijen plaatsvonden.

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 14