NIEUWE REGELS ROND TANTIÈME VRAGENVUUR Waarom deze verandering? Wat merken mede werkers van deze verandering? Toch zijn er medewer kers die twijfelen aan de nieuwe regeling... De tantièmeregeling gaat veranderen. In plaats van een eenmalige uitkering in januari krijgen we onze tantième vanaf 2008 via een maandelijkse uitkering bij het brutosalaris en een verlaging van de werknemersbijdrage aan de pensioenpremie. Hoe pakt dat in de praktijk uit? En ontvangen we wel hetzelfde bedrag? Irene Steenwelle, hoofd Arbeidszaken, weet er alles van. "Vorig jaar is de tantièmeregeling afgeschaft voor werknemers die niet vallen onder de CAO van Heineken. De tantièmeregeling voorzag in een uitkering wanneer de organisatie voldoende winst maakte. Dat is de afgelopen jaren steeds gebeurd, maar de uitkering had geen structureel karakter. Daarom is onderzocht of het inbouwen van deze regeling (deels in het salaris, deels ter verlaging van de werknemersbijdrage pensioen) niet beter past in deze tijd. In andere organisatieonderdelen van Heineken in bijvoorbeeld Europa kent men ook geen tantièmeregeling." "Medewerkers ontvangen niet meer in januari van ieder jaar een tantième uitkering van 12%. Het voornemen is om 8% in te bouwen in het bruto- maandsalaris - dat gaat daardoor dus omhoog - en de werknemersbijdrage voor het pensioen met 4% te verlagen. Bij elkaar opgeteld komt dat neer op hetzelfde bedrag. Het komende halfjaar gaat een commissie van experts dat nog precies voor iedereen doorrekenen, de afspraak met de vakorganisaties is dat het kosten neutraal gebeurt en dat niemand erop vooruit of achteruit gaat." "Ja, sommige mensen zijn bang dat ze, doordat ze maandelijks een hoger salaris ontvangen, te duur worden. En anderen vonden de uitkering ineens juist erg prettig. Onder mede werkers leeft het idee, dat hun iets wordt afgenomen. Maar dat is onte recht. En ik heb nog een goede tip: als je vanaf 2008 maandelijks het bedrag datje extra ontvangt (8% inbouw in je brutomaandsalaris) op de Heineken- spaarregeling stort, krijg je daar elke maand rente over. Op die manier kan de aanpassing zelfs meer opleveren dan de eenmalige tantième-uitkering in januari." OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij Heinekennlmagazine@heineken.nl Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 29