Erwin Rosens Paul Valentijn DIALOOG De afdeling Energie verzorgt de energiebehoefte van de brouwerij. Sinds 1 februari doet de afdeling het werk bijna volledig geautomatiseerd. Er werken nog slechts vier in plaats van vijftien operators. Met een laptop volgen zij de installaties op afstand en komen ze in actie wanneer nodig. Een ingrijpende verandering, vinden Erwin Rosens en Paul Valentijn. M Erwin: "Eigenlijk zijn jullie het hart van de brouwerij." Paul: "Ja, dat klopt. Wat dat betreft is het best een risico dat Heineken juist op deze afdeling Cruise Control invoert!" Erwin: "Dat valt best mee, want deze afdeling werkt al jaren volledig geautomatiseerd. Jullie controleerden als operators de processen al via beeldschermen. We merkten dat het werk nog efficiënter gedaan kon worden. Cruise Control kan ook alleen werken als je de processen nog betrouwbaarder en stabieler maakt, en de alarmen kunt terugbrengen. Hier is het afgelopen jaar hard aan gewerkt en er zijn zeer goede resultaten behaald." Paul: "We zijn net een week live gegaan en dan verloopt alles nog niet vlekkeloos, natuurlijk. Het blijft spannend voor ons of het technisch gaat lukken." Erwin: "Dat is inderdaad een uitdaging en een grote stap vooruit voor Heineken. Ik heb de indruk dat jullie zelf nu ook trots beginnen te raken op het technisch onbemand kunnen draaien." Paul:Ik weet niet of ik er trots op ben. Het heeft toch veel impact, vooral de consignatiediensten. Zeven nachten per maand kun je uitje slaap gewekt worden door een alarm, en Erwin: "Dat begrijp ik, jullie hebben als operators ook een totaal andere rol gekregen. Meer verantwoordelijkheid en omdat je regelmatig alleen aanwezig bent, moetje besluit vaardig zijn." Paul: "Ja, het voelt alsof ik een soort manager van een afde ling ben geworden. De installaties krijgen echt 100% aan dacht, vroeger kon je die verantwoordelijkheid nog delen met anderen." Erwin: "We hebben inderdaad een pittig jaar achter de rug. Het eerste halfjaar leefden de mensen in angst: wie blijft er over? We hebben geprobeerd die selectie zo snel mogelijk te maken om duidelijkheid te geven. Daarnaast was er argwaan en ongeloof dat dit technisch haalbaar zou zijn." Paul:Het is een onzekere en vervelende periode geweest. Collega's die de deur uitgaan, heel vreemd. Ik voelde me niet schuldig dat ik overbleef, maar wel ongemakkelijk. Eigenlijk vindt dit gesprek een paar maanden te vroeg plaats. Vraag ons over vier maanden nog maar eens wat we ervan vinden!" Leeftijd 38 Functie manager afdeling Brouwen in Zoeterwoude Woont in Montfoort, met vrouw en twee kinderen (5 en 7 jaar) Is altijd al van plan een grote reis te maken als mijn kinderen wat ouder zijn Leeftijd 49 Functie operator afdeling Energie in Zoeterwoude Is gek op auto's: Formule 1, techniek, oude auto's repareren Heeft hekel aan als mensen hun afspraak niet nakomen moetje eventueel naar de brouwerij. Daar hebben we echt niet zelf voor gekozen. En onze gezinnen ook niet." [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 28