Als er iemand weet hoe het werk efficiënter kan, is het wel de medewerker zelf. Tot nu toe kon die zijn verbeterideeën in de ideeënbus doen, en ver volgens afwachten wat ermee gebeurde. In 's-Hertogenbosch is een proef gedaan met een nieuwe methode: zelf je idee uitwerken, samen met je col lega's. En daarmee punten ver dienen, die worden omgezet in een financiële beloning. taakteammedewerker Verpakken woont samen met Angela (44), heeft 1 zoon Mark (23) al 22 jaar bij Heineken meegroeien met het bedrijf trompet spelen, fitness, internetten Ambiti [12] Heineken nl magazine Bij de afdeling Verpakken in 's-Hertogenbosch liep af gelopenjaar een proefproject met een nieuw systeem voor het belonen van goede ideeën: IVP (Idee tot Verbeteringsproces). Medewerkers leverden meer dan honderd voorstellen aan voor het verbeteren van hun werkplek en het productieproces. Maar liefst drie kwart daarvan werd ook daadwerkelijk uitgevoerd. Met als topper een plan dat Heineken jaarlijks een kostenbesparing van meer dan 200.000 oplevert! De beloning werd verdeeld over de teamleden die de topper hadden bedacht. Rob van Helmond, taakteammedewerker Verpakken, en Louis Schönhage, teamleider Verpakken, vertellen over de nieuwe werkwijze met IVP's. RÖb "Bij ons waren er altijd al veel ideeën om het werk te verbeteren. Maar het beste plan hebben we kortgeleden uitgevoerd. Het voorstel kwam van twee collega's, Ton Eberg en Marcel Reyns, maar we hebben het als team verder uitgewerkt. Het ging om het volgende: minimaal twee keer per week moesten twee operators de verpakkingslijn op onderdelen ombouwen voor shaped cans, een bepaald type blik. Hiervoor moesten veel onderdelen van de installatie verwijderd worden. Dat was loodzwaar en tijdrovend. Je moest onderdelen verwisselen die ongeveer 50 kilo zwaar waren. Dat moest je dus met z'n tweeën doen. En elke keer moest je de omgewisselde delen opnieuw

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 18