FIT2FIGHT Als we zo veel moeten besparen, kunnen we dan nog wel blijven vernieuwen? Hoe zal het zijn om in 2009 bij Heineken Nederland te werken? elke afdeling draagt daarin een behoorlijke steen bij, iedereen is nu goed bezig uit te voeren wat er in de plannen voor de komende tijd staat." "Bij Fit2Fight zijn innovatie en marketing nadrukkelijk uitge sloten. Onze belangrijkste doelen: groeien en op alle terrei nen, de beste of op één na beste worden, kunnen we alleen bereiken als we blijven innoveren. We moeten met nieuwe producten of verpakkingen blijven komen, nieuwe manieren vinden om klanten te bereiken en hen aan ons te binden. Denk maar aan Xtra Cold of het Tapvat. Dat is iets wat we al heel goed doen, zie de vele prijzen die we winnen, maar waar we zeker niet op mogen besparen. Integendeel: het geld dat we besparen zal voor een groot deel gestoken worden in die vernieuwing." "Dan hebben we een behoorlijk roerige tijd achter de rug, die voor veel mensen zeker niet makkelijk zal zijn geweest. Zo veel veranderingen, reorganisaties, dat valt niet mee en ik begrijp ook wel dat vooral de mensen die er direct mee te maken heb ben, daarvan niet altijd de positieve kanten zien. Toch hoop ik wel dat er ook nog leuke dingen gebeuren. Leidinggevenden hebben daarin een belangrijke taak, vind ik. Zij moeten pro beren te zorgen dat de sfeer goed blijft, dat mensen goed ge ïnformeerd en begeleid worden, dat er inspiratie en motivatie is. En uiteindelijk verwacht ik dat met alle veranderingen die we dan hebben doorgevoerd, de kwaliteit van het werk beter zal zijn. Meer professionaliteit, meer variatie, meer uitdaging, kortom: uiteindelijk moet het werk weer leuker worden." HET OORDEEL VAN MACHTELD VAN STAALDUINEN "De boodschap komt bij mij helder en duidelijk over. Ik vind het goed dat deze bezuinigingen als thema neergezet worden, zodat er een duidelijkere focus op ligt en draagvlak gecreëerd wordt." In februari 2006 heeft Heineken aangekondigd dat zij haar efficiency wil vergroten en de vaste kosten voor het einde van 2008 met 200 miljoen euro wil verlagen. Dit om te zorgen dat Heineken weer in 'topconditie' komt om zo de strijd aan te kunnen gaan met de concurrenten. Waarom is dat nodig? In de bierwereld vormen zich de laatste jaren grote concerns door fusies en overnames en daardoor wordt de concurrentie scherper. Heineken is het meest internationale biermerk, maar in steeds meer regio's komt de concurrentie opzetten. De prijs van bier staat onder druk, klanten kiezen vaker op basis van prijs. De winstgevendheid van Heineken blijft achter bij die van vergelijkbare brouwerijen. Onze vaste kosten zijn in de loop der jaren toegenomen. Alles bij elkaar betekent dit dat we onze kosten omlaag moeten brengen en moeten groeien om bij de beste te blijven behoren. Fit2Fight richt zich in de eerste plaats op de drie 'hoofdstromen' van de onderneming: Supply Chain, Support Functions en Wholesale Operations. Marketing en Verkoop maken geen deel uit van dit besparings programma. Het grootste deel van de 200 miljoen euro aan besparingen moet worden opgebracht door West-Europa.

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 7