MEER OPLEIDINGEN DANKZIJ SUBSIDIES Wat hebben mede werkers er aan? Waarom heeft Heineken subsidie nodig? Hoe gaat een subsidieaanvraag in zijn werk? In onze samenleving gaan ontwikkelingen zo snel, dat je als werknemer moet blijven leren. Werkgevers en werknemers zijn daar samen verantwoordelijk voor. Maar ook de Europese Commissie en de Nederlandse overheid stimuleren de ontwikkeling van medewerkers door middel van subsidies. Heineken maakt gebruik van deze mogelijkheden. Subsidiecoördinator Sander Spijker vertelt waarom. 'Overheidssubsidies zijn niet alleen bedoeld om 'armlastigen' te helpen, maar vooral ook om bepaalde ontwikke lingen te stimuleren en bekrachtigen. Opleidingen vormen een behoorlijke aan slag op het budget van werkgevers. Vandaar dat Heineken de ondersteuning vanuit de overheid goed kan gebruiken. Neem TPM, dat is een aanpak waarin iedereen die werkt in de productie moet worden geschoold. Dat betekent al snel zo'n 25.000 opleidingsuren, en dat is een flinke aanslag op het budget. Met deze bijdrage van de overheid zijn meer opleidingen mogelijk." Opleidingen vergroten de inzetbaar heid, ofwel 'employability'. Dat betekent datje meer kansen hebt op de arbeids markt. Niet alleen met het oog op een carrière, maar ook om op weg gehol pen te worden naar andere functies. Wie erkende diploma's heeft kan ook gemakkelijker bij andere werkgevers aan de slag. De ESF-subsidies (Europees Sociaal Fonds) die wij nu ontvangen zijn bedoeld voor beroepsopleidingen. Niet iedere mogelijkheid wordt tot op heden nog benut. Ik roep dan ook iedereen op om te toetsen of er mogelijkheden zijn. Zo ja, meld dat dan bij mij (a.m.spijker@ heineken.nl) of bij je personeelsfunctio naris. Ook voor innovatieve, milieu- en energiebesparende activiteiten is toetsing een (verplichte) optie." OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij Heinekennlmagazine@heineken.nl Subsidies vraag je vooraf aan. Voor ESF dient Heineken een opleidingspro gramma in bij het Opleidingsfonds Levensmiddelenindustrie. Dat is gemachtigd aanvragen te doen bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Ik onderhoud de contacten met het fonds, de accountant voor de interne controle en ik ben het aanspreekpunt voor het ministerie als er vragen zijn over de uitvoering bij Heineken. Tot slot coördineer ik de input van alle lokale ESF-aanspreek- punten binnen Heineken. Want er zijn natuurlijk wel spelregels. Zo moet je precies vastleggen welke uren/kosten worden gemaakt. Andere aanvragen bestaan weer uit berekeningen en/of voortgangsrapportages." Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 23