Edu Noorlander Nynke Bel DIALOOG Binnen Productie heeft TPM (Total Productive Management) de efficiency duidelijk vergroot. Inmiddels duikt deze methode van werken ook in de kantooromgeving op. Bijvoorbeeld met een methodiek om gestructureerder te werken en te vergaderen. Bij Horeca werd de eerste workshop georganiseerd. Een van de conclusies: er kan best minder worden vergaderd. Edu: "Al die vergaderingen... Vandaag heb ik drie keer een overleg. De rest van de week heb ik er nog minimaal vijf. De meeste vergaderingen duren één a twee uur." Nynke: "Zijn die allemaal wel echt noodzakelijk? Om daar achter te komen, organiseren we in het kader van Structureel Werken - onderdeel van TPM - een MCRS-workshop. Daar worden alle overleggen en rapportages die op de unit worden gehouden in kaart gebracht en tegen het licht gehouden. Van iedere afdeling deed een afgevaardigde mee." Edu: "We hebben alle agenda's, besluitenlijsten en bijbeho rende stukken, zoals rapportages, van al die vergaderingen verzameld en vervolgens aan de muur gehangen." Nynke: "De wand van twee bij tweeënhalve meter hing hele maal vol. Al snel werd duidelijk dat het van sommige bijeen komsten totaal onduidelijk was wat er nu besloten was." Edu: "Wij blijven vaak doorvergaderen over besluiten en komen maar niet in actie. Dat we daar nooit eerder maatre gelen op hebben genomen komt doordat het voor ons kennelijk geen hoge prioriteit had." Nynke: "Bij het begin van de workshop reageerde iedereen nogal sceptisch toen ik begon te vertellen over het nut van TPM." Edu: "Klopt. TPM kennen we alleen nog binnen de productie omgeving en is compleet nieuw voor de horecaorganisatie. Ik had van tevoren bewust zo weinig mogelijk informatie gegeven over de workshop. Anders zou zeker de helft hebben afgezegd. Procesmanagement is niet iets wat écht leeft op de vestiging. Die houding is na de workshop wel veranderd." Nynke: "Ja, iedereen ziet wel in dat er iets moet gebeuren. Vooral de vertegenwoordigers trokken na deze sessie de conclusie dat er best minder kon worden vergaderd. Zij gaan liever naar buiten, de straat op. De logistieke afdeling klaagde over eenrichtingsverkeer in het overleg met hun collega' s van het magazijn." Edu: "Vorig jaar had ik al een streep gehaald door veel bijeenkomsten en vergaderingen. Mijn eerste reactie was dan ook: we hoeven niets op te heffen! Maar ik zie wel in dat we nog beter met elkaar kunnen leren communiceren en dat MCRS ons daarbij kan helpen." Leeftijd 39 Functie regionaal unit manager in Zuid-Holland Grootste succes in een dag draagvlak gekregen om meer gestructureerd te gaan werken met behulp van het Manage ment Control Reporting System (MCRS) Wat doe je nooit meer overbodige rapportages maken Leeftijd 34 Functie business process manager Grootste succes positieve reacties van deelnemers na de workshop over gestructureerd werken en TPM als verbetermethodiek Moeilijkst van iets abstracts als het MCRS iets begrijpelijks en levendigs maken voor alle medewerkers [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 22