Trendwatcher: Ed Prins (44), hoofd Financial Services Eds favoriete trend: nieuwe media "Ik volg de technologische ontwikkelingen op het gebied van nieuwe media met veel belangstelling. Ik heb thuis tal van gadgets die ik op mijn home-videoset aansluit. En ik verheug me nu al op 3DTV." Hans' favoriete tren. ie groei va een echte groep NIEUWE ROL VOOR ADMINISTRATIE "Ik denk dat die technologische ontwikkeling ervoor zorgt dat transactieverwerkende afdelingen geen toekomst meer hebben, of ze nu in Polen, India of Nederland zijn gevestigd. We hoeven straks namelijk nauwelijks nog gegevens met de hand in te vullen, dat gaat allemaal digitaal. De administra tie krijgt daardoor een andere rol, namelijk die van proces bewaker. Daardoor zullen onze medewerkers in de toe komst naast boekhoudkundige kennis vooral meer kennis moeten hebben van IT en de businessprocessen. Op dat gebied is de ontwikkeling te vergelijken met het brouwpro- ces. Bij het moderne brouwen heb je aan een paar proces bewakers in een controlekamer genoeg om het bierbrou- wen in goede banen te leiden." TREND: DIGITALISERING VAN ADMINISTRATIE "Efficiency is de trend bij alle grote bedrijven in Nederland. En daar maakt de centralisatie van de financiële administraties deel van uit. Ook Heineken Nederland heeft de afgelopen jaren de administratie gecentraliseerd. Het is een proces dat zich in snel tempo heeft voltrokken. En dat is mede te danken aan de ongekende technologische ontwikkeling van de afgelopen jaren. Die heeft het mogelijk gemaakt om de factuurstroom van leveranciers grotendeels te digitaliseren. We hebben intelligente software die van de binnenkomende facturen zelf gegevens als factuurbedrag, artikelnummer en leverancier opslaat. Dat levert een aanzienlijke kostenbespa ring op, maar het gaat natuurlijk wel ten koste van arbeids plaatsen. We lopen hier bepaald niet de polonaise. Maar we hebben als Heineken Nederland de opdracht op de kosten te bezuinigen. Dat geld moet ergens vandaan komen." [20] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 20