'Als iemand een dvd- recorder heeft gekocht en daardoor de huur niet kan betalen, lenen we hem echt geen geld' Het Personeelfonds beslist zelf echter niet in het budget van deze medewerker. Het Personeelfonds heeft hem daarom het bedrag geleend en in januari betaalt hij dit te- I rug met zijn tantième. Een keurige oplossing." GEEN SINTERKLAAS Joris Verweij is manager Planning Control en bovendien de voorzitter van het Heine- ken Personeelfonds. Hij wil benadrukken dat het fonds géén Sinterklaas is. Het Personeelfonds is een financieel vangnet voor Heineken-medewerkers die buiten hun schuld in de financiële problemen zijn gekomen. "Als iemand een dvd-recorder heeft gekocht en daardoor de huur niet kan betalen, lenen we hem echt geen geld. We helpen wel als mensen schulden hebben die ze zelf niet meer kunnen afbetalen. Dat kan namelijk tot gevolg hebben dat het gas en licht worden afgesloten of dat deurwaarders beslag komen leggen op de bezittin gen. Om dit te voorkomen, kan het Personeelfonds bijspringen. In zo'n geval krijgt de betrokkene eerst een intakegesprek en wordt zijn of haar financi ële huishouding doorgelicht. Hiervoor werkt Heineken samen met een ge specialiseerd bureau, Kreule. Heeft de medewerker voldoende afbetalings mogelijkheden, dan leent het fonds geld om de belangrijkste rekeningen te kunnen voldoen. Het geld moet dan wel binnen driejaar worden terugbe taald, al dan niet tegen een rentepercentage van maximaal 4,75 procent. Dit gebeurt meestal door een bedrag in te houden op het salaris of door (een deel van) de dertiende maand uit te keren aan het fonds. In uitzonderlijke gevallen krijgt de medewerker een gift om schulden te voldoen." HET OORDEEL VAN GUSTAV AARDEMA "Het sociale gezicht dat het Heineken Personeelsfonds laat zien, vind ik mooi. Het gebeurt maar al te vaak dat iemand niet lekker kan werken door financiële beslommeringen. Dankzij een regeling met het bedrijf kan zo iemand dan wel weer prettig werken. Daar hebben het bedrijf en de medewerker alleen maar voordeel van." Joris Verweij, manager Planning Confi! Het Heineken Personeelfonds is ooit opgericht door de directie van Heineken. Er is toen een bedrag op een rekening gestort en over dat vermogen krijgt het fonds jaarlijks rente uitgekeerd. Met deze rente kan het fonds medewerkers helpen. En omdat het in de meeste gevallen om een lening gaat, komt dat bedrag dus weer terug in kas en wordt het vermogen niet kleiner. Het Personeelfonds is bovendien een stichting met een zelfstandig dagelijks bestuur, zodat het fonds zelf bepaalt wie geholpen wordt en wie niet. Vanzelfsprekend nemen alle leden van het Personeelfonds de regels rondom privacy in acht. Dus wie hulp nodig heeft, kan daarvoor zonder zorgen aankloppen bij één van de vijftien contactpersonen. Piet Dijkhuizen: "Natuurlijk kan iemand ook naar een reguliere schuldhulpverleningsinstantie gaan om de problemen op te lossen. Maar daar zijn de eisen voor terugbetaling vaak veel harder. Het Heineken Personeelfonds vindt het belangrijk dat medewerkers nog een sociaal leven kunnen hebben, ondanks de schulden. Dus dat ze bijvoorbeeld nog de contributie van de voetbalclub kunnen betalen. Op die manier houd je mensen tevreden én je houdt ze aan het werk. En daar heeft iedereen voordeel van." De contactpersonen van het Heineken Personeelfonds zijn te vinden via Intranet onder Werken bij/Personeelfonds. Heineken nl magazine [17]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 17