Stichting Heineken Personeelfonds Het kan de beste gebeuren: in de financiële problemen terechtkomen door onvoorziene omstandigheden. In zo'n geval kan de Stichting Heineken Personeelfonds de helpende hand bieden. Hoe werkt dat Personeelfonds eigenlijk? 'Het geeft me een goed gevoel dat we hem toen hebben kunnen helpen' IN GEVAL VAN NOOD... Niemand staat er graag bij stil, maar iedereen kan in principe met finan ciële tegenslag te maken krijgen. Denk maar aan de kosten voor een advocaat bij een echtscheiding of torenhoge ziekenhuisrekeningen bij de geboorte van een gehandicapt kind. En helaas is niet iedereen in staat om aan die financiële verplichtingen direct te voldoen. Gevolg: stress thuis, moeite met concentreren op het werk, nog meer spanningen en soms zelfs langdurig ziekteverzuim. Om die draaikolk van problemen te voorkomen, is de Stichting Heineken Personeelfonds in het leven geroepen. Dit fonds kan de helpende hand bieden aan mensen die in financiële nood verkeren. Bij voorbeeld door hen een renteloze lening te verschaffen, maar in bijzondere gevallen kan het ook om een gift gaan. SCHRIJNEND Piet Dijkhuizen was medewerker bij Operational Control én contactpersoon van het Heineken Personeelfonds. Hij legt uit bij welke schrijnende kwesties het fonds de afgelopen jaren heeft geholpen. "Een paar jaar geleden werd een collega ernstig ziek en de behandeling die hij nodig had om zijn leven dragelijker te maken, werd niet vergoed door zijn verzekeraar. Het Perso neelfonds heeft die behandeling toen vergoed in de vorm van een gift. Die collega is helaas overleden, maar het geeft me een goed gevoel dat we hem toen hebben kunnen helpen. Bij dit werk kom je natuurlijk vaker vervelende situaties tegen, al zitten er ook vrolijke kanten aan. Zo heeft een collega zijn bruid ontmoet in het buitenland. Zij woont nog niet in Nederland, maar met de feestdagen wilde het stel wel graag bij elkaar zijn. De vliegtickets pasten Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 16