Fred Baltussen (41) zit, samen met zijn broer Pascal (37), al 16 jaar in de horeca van hartje Maastricht met café C'est la Vie, het ondergrondse café Metro en EDD's café, waar je kunt eten, drinken en dansen tot in de kleine uurtjes. FEITEN EN CIIFERS Hoe bevalt het zakendoen met Heineken? "Goed. We hebben de afgelopen 16 jaar nooit de be hoefte gehad om te switchen van leverancier. Natuur lijk zijn er wel eens onenigheden, maar we zijn er nog altijd samen uitgekomen. Een puntje van kritiek zijn de nieuwe glazen. Deze hebben met 25cl een kwart meer inhoud, maar dat kunnen wij niet doorbere kenen aan de klant. We hebben hier een cultuur van rondjes geven, maar die kan alleen bestaan als het betaalbaar blijft." Welk advies zou je Heineken geven, als het bedrijf daar om vroeg? Met wie zou je wel eens het glas willen heffen? "Met bondscoach Marco van Basten en staf." Heineken nl magazine [15] #M"m0 Fred en Pascal Baltussen bezitten drie horecagelegenheden in Maastricht. Doordat de zaken zich op korte afstand van elkaar bevinden, kan het personeel rouleren op meerdere locaties. Zo kunnen pieken beter worden opgevangen en worden mensen efficiënter ingezet. Ook blijft het werk afwisselend. Het eet- en feestcafé C'est la Vie biedt ruimte aan 180 mensen. Ondergronds café Metro heeft plaats voor 130 personen en EDD's kan 300 gasten herbergen. Het café-restaurant, dat sluit om 2 uur 's nachts en op vrijdag en zaterdag om 3 uur, heeft een uitstekende keuken en wekelijks een jazzavond, livemuziek, een open podium en lady's night. Onlangs zijn de eigenaren begonnen met het organiseren van compleet verzorgde middagen en/of avonden voor groepen, in samenwerking met een evenementenbureau. "De mensen gaan weer op stap en komen graag in onze zaken. EDD's heeft de kwaliteiten van een goed restaurant, maar we houden de prijzen betaalbaar. Voor 21,50 heb je een heel goed driegangenmenu. C'est la Vie en Metro zijn pur sang feestkroegen, dus van 'laat maar gaan'." "EDD's is voor Maastricht een heel nieuw concept. Dit is echt een uitgaansstad, maar als je ergens gaat eten, word je om elf uur 's avonds de deur uit gekeken. Bij ons gaat het anders, hier kunnen de mensen na het lekkere eten naborrelen en als de avond zich ervoor leent een leuk feestje vieren. Bijzonder trots zijn we op onze inrichting. We hebben ons laten inspireren door de oude Limburgse mijnen. Veel ijzer en staal, originele lampen, een schachtventilator en een glazen lichtkoepel. Ook de toiletten van roestvrij staal en de ijsblokjes die via een systeem uit het plafond komen vallen zijn 'eyecatchers'." "De weg die ze hebben ingeslagen om alle niet rendabele projecten af te stoten is een goede beslis sing geweest. Als ze het geld dat ze nu overhouden in ondernemers steken die het waard zijn, dan is het de investering dubbel en dwars waard."

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 15