TOCH STATIEGELD VERBROEDERING Marco Both team operator: "Een heel spektakel, de overgang naar de nieuwe fles, vooral met de komst van al die nieuwe machines. Het was leerzaam om samen met de machineleverancier de machines zo af te stellen dat er met zo min mogelijk risico op fouten mee gedraaid kan worden. Het blazen van flessen is nieuw bij ons aan de lijn. Prachtig om te zien hoe dat werkt." Aan de eenmalige verpakking PET Mono stelde de Nederland se overheid wel eisen. Chris: "Om te voorkomen dat door de introductie van de fles een zwerfvuil- of afvalprobleem ontstaat, besloot de Nederlandse overheid een recycleverplichting op te leggen: minstens 95% van alle PET Mono-flessen moet worden gere cycled. Dit is nadrukkelijk een Nederlandse aangelegenheid. Om dat mogelijk te maken hebben wij ons met andere fris drankenfabrikanten verenigd in de Stichting Retourverpak king Nederland, die het gehele inzamelen en verrekenen van statiegelden van de nieuwe flessen gaat regelen. De stichting is sinds medio januari operationeel in drie telcentra verdeeld over Nederland. Om consumenten te stimuleren de PET Mono- flessen in te leveren voor recycling, blijft er statiegeld op. Supermarkten gooien de ingeleverde flessen in zogenaamde retour bags, die via het distributiecentrum van de supermarkt naar een telcentrum worden vervoerd. Daar worden alle flessen gescand en geperst tot grote balen, die weer worden herverwerkt. 25% daarvan komt terug in nieuwe PET Mono- flessen. We zijn dus ook maatschappelijk verantwoord bezig." kingsvarianten en etiketten we in de markt gingen zetten. Daar moetje eerst afstemming over hebben voordat je je machinepark inricht. Maar het had toch de grootste impact op Productie omdat er nieuwe productielijnen moesten ko men en oude verdwenen. Tijdens het proces is in de organi satie veel wederzijds begrip ontstaan tussen verschillende afdelingen. Daar ben ik heel trots op. De afdelingen klaagden soms over gebrekkige communicatie. Dat ze nu gedwongen waren om in korte tijd vernieuwingen met elkaar af te stem men, heeft een ontzettende toenadering tot gevolg gehad." Chris: "Inderdaad heel gaaf om die verbroedering te zien. Dat kunnen we goed gebruiken, omdat er vast nog dingen zul len gebeuren waar we niet aan gedacht hebben. Op 12 januari hebben we onze buitendienst getraind hoe ze haar klanten moet benaderen en de schappen moet ombouwen. We hebben in ieder geval een mooie landelijke actie op poten gezet, on dersteund door een commercial. De eerste vier weken na de introductie verkopen we fourpacks met de actie '3 1 gratis' voor de merken Sisi, 7UP, Crystal Clear en Pepsi. Dat gaat de verkopen zeker goed op gang helpen!" Bijna alle afdelingen waren nauw bij de voorbereidingen betrokken. Paul: "Het project betreft van kop tot staart inderdaad alle facetten van het bedrijf: Logistiek, Productie, Inkoop, Control, Administratie en Commercie. Het proces begon bij Com mercie met de keuze welk formaat en type flessen en verpak- HET OORDEEL VAN MACHTELD VAN STAALDUINEN "Leuk om te lezen, ook omdat ik zelf betrokken ben bij het project, namelijk bij de coördinatie/planning van de schapombouw. Voor Vrumona en voor mij een spannende tijd!" [14] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 14