'Tijdens het hele proces is in de organisatie veel weder zijds begrip ontstaan tussen verschillende afdelingen' Joël Koman vertegenwoordiger Thuisverbruik: "De laatste tijd kampten we met lekkende en kapotte flessen, dus we zijn heel blij met de nieuwe fles. Ook on dernemers zaten erom te springen; de PET Mono-flessen verfrissen het schap en ze brengen waarschijnlijk de nodige marge (terug) in de winkel." DE TECHNIEK ACHTER DE FLES O De introductie van de PET Mono-fles is een echte doorbraak, vertelt Chris Lakens, national account manager Retail en commercieel projectmanager: "De verpakking van je product is je eerste visitekaartje in het winkelschap. Voorheen gebruikten alle fabrikanten dezelfde doorzichtige, vaak beschadigde hervulbare PRB-statiegeldflessen. De PET Mono-fles is een eenmalige verpakking die kan worden uitgevoerd in verschillende kleuren, vormen en inhoudsmaten. Als marketeers hebben we nu veel meer vrijheid om ons product er mooi uit te laten zien. 7UP zit straks bijvoorbeeld in een lichtgroene fles en Crystal Clear zit in een fles met slanke, vrouwelijke contouren. We gaan de flessen, naast enkele stuks, ook verkopen in multipacks van vier flessen. Die worden bij elkaar gehouden met krimpfolie en een handig handvat. Het voordeel van die krimpfolie is dat we hem kunnen voorzien van communicatie en branding. Bijvoorbeeld voor acties als '3 1 gratis' of'Win kaartjes voor de Efteling'. Zaten eerst de flessen van alle frisdrankfabrikanten in een geel krat, nu gaan ze in een doorzichtige folie met 6 flessen of in een eigen multipack met daarop onze eigen acties." Paul Tromp, projectmanager van PET Mono en verantwoordelijk voor de overkoepelende coördinatie en de technische kant, legt uit: "De kern is dat het een heel andere productietechniek is dan het hervullen van flessen, en dat heeft een enorme impact op produc tie. Er staan nu twee gloednieuwe productielijnen van leverancier Krones, écht 'state of the art'. De eerste machines ter wereld die zo zijn uitgerust staan hier in Bunnik. Er is veel tijd in training gestoken zodat de operators ze konden bedienen. De machines blazen iedere nieuwe fles als het ware op vanuit zogeheten 'preforms', buisjes die zijn gemaakt van polyethyleen terephthalaat (PET), een soort plastic. Dat opblazen gebeurt met lucht onder hoge druk. Speciale mallen zorgen er vervolgens voor dat de flessen hun unieke vorm of inhoudsmaat krijgen. De machines verwerken 30.000 flessen per uur; dat vliegt je [12] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 12