Thijs Elshout (27) CHT UIT HET HART is als Brouwerij Controller van de Brand Bierbrouwerij helemaal Fit2Fight: "Wij gelden als voorbeeld voor andere brouwerijen binnen Heineken." zal als Junior Tax Manager op een kleine afdeling weinig merken van de gevolgen van Fit2Fight: "Zo worden we weer 'lean mean'." "Vorig jaar september ben ik overgestapt van Heineken Brouwerijen naar Brand. Bij Heineken ligt de focus op het verhogen van de omzet en marge samen met de vele klanten. Brand, met 'slechts' Heineken als klant, hoeft geen rekening te houden met marketing en verkoop. Daar om richten wij ons met name op het drukken van onze kosten. Vooral met TPM (Total Productive Management) zijn wij voortdurend en op een consistente manier bezig met het zo efficiënt en kostenbe wust mogelijk produceren. Daar worden wij als manage ment ook op beoordeeld. Door het Fit2Fight-program- ma is dit kostenbewustzijn nog meer een speerpunt in ons beleid geworden. Daarbij vergelijken we de prestaties van onze brouwerij met die van anderen. Brand blijkt heel goed te scoren en geldt voor andere brouwerijen van vergelijkbare omvang als voorbeeld. Dat komt ook omdat we groeien, waardoor de vaste kosten per gepro duceerde hectoliter kun nen dalen. Maar dat is niet genoeg om fit te blijven. Om de vaste kosten nog verder te reduceren moeten we iedere stap in het proces kritisch blijven bekijken." "Dit is mijn tweede werk gever sinds mijn afstuderen. Toen ik hier een halfjaar geleden begon en een rondje maakte langs de afdelingen, ontmoette ik heel wat mensen die al dertig jaar bij Heineken werkzaam zijn en nooit een andere werkgever hebben gehad. Dat vond ik erg opvallend en grappig. De 'oude garde' heeft met Heineken een periode van grote groei meegemaakt. Helaas is in de afgelopen jaren het tij gekeerd en zal Heineken zijn concurrentie positie goed moeten bewaken. Fit2Fight is een manier om de organisatie weer 'lean mean' te maken. Op mijn afdeling hebben we onze kosten ook tegen het licht gehouden en vergeleken met die van bedrijven van vergelijkbare omvang. We bleken in de pas te lopen en hoeven geen maatregelen te nemen. Maar het blijft wel belangrijk om scherp te blijven. Vanuit een zakelijk oogpunt zie ik Fit2Fight als een noodzake lijk kwaad, waardoor nieuwe mogelijkheden voor het bedrijf kunnen ontstaan. Maar ik begrijp ook heel goed dat in een periode van bezuinigingen en reorgani saties, Fit2Fight wat gevoe liger kan liggen bij andere afdelingen." [10] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 10