>erge Steijn van Doom Di 4annen voelen zich verboi EIGENTIJDS EN WARM UITGELACHEN p In reclames voor bier gaat het vaak om het imago van het biermerk, zelden staat het product zelf nog centraal. Amstel gaat met zijn nieuwe commercial wel terug naar de basis: de brouwerij. Vanwaar die keus? "Met deze commercial willen we de kwaliteit van ons bier benadrukken. Uit smaaktesten komt Amstel zeer goed uit de bus, altijd met een score in de top-3. Het is tijd om die boodschap weer eens uit te dragen. Vandaar dat we de commercial in onze brouwerij hebben opgenomen." "We laten de brouwerij zien als een hedendaagse en dus hypermoderne arena, waarin het brouwen van Amstel- bier is te vergelijken met topsport. Net als voetbal vereist bierbrouwen teamwork. Als er al eens een brouwer met sterallures rondloopt, wordt die snel tot de orde geroepen. Daar maken we een grap over. Voor kapsones is in de brouwerij geen plaats, net als bij mensen die Amstel drinken." Met de nieuwe commercial introduceert Amstel ook een nieuw logo en een nieuw etiket. Wat was er mis met het oude? "Het is alweer twaalf jaar geleden dat we voor het laatst iets aan het design van Amstel hebben gedaan. We willen niet gedateerd overkomen, daarom komen we nu met een strakkere vormgeving. Het huidige etiket heeft iets te veel impulsen, dat hebben we teruggebracht. De warmte die ons merk uitstraalt, is natuurlijk wel behouden. We hebben de kleur geel in het nieuwe etiket vervangen door goud, waardoor het logo veel meer een uitstraling van kwaliteit krijgt. Verder is het buiketiket van Amstel-pils niet langer ook tegelijkertijd het logo. Dat was tot voor kort namelijk het geval. Daardoor slaagden we er ook niet in om de verpakkingen van alle bieren van Amstel duidelijk zichtbaar familie van elkaar te laten zijn. Nu kun je daar niet meer omheen, want het nieuwe Amstel-logo heeft steeds dezelfde, zelfstandige plaats op het buiketiket gekregen. Je ziet meteen dat bijvoorbeeld 1870 en Gold bieren van Amstel zijn. Voorheen leken het te veel aparte merken. Daarom ben ik er erg tevreden over dat we een eenduidige Amstel- merkuitstraling hebben weten te creëren." "Ik vind het nieuwe etiket zeer geslaagd: er zit meer trots in en het is eigentijdser. Overigens zonder dat het hip en koel oogt, want dat past niet bij Amstel. Belangrijk bij zo'n vernieuwingsproces is dat de consument zich wel vertrouwd moet blijven voelen met het bier. Mensen kunnen zich nog steeds herkennen in de uitstraling." Waarom richt Amstel zich vooral op een mannelijke doelgroep? "Omdat bier een mannenproduct is. Nog steeds nemen mannen tachtig procent van de bierconsumptie voor hun rekening. Amstel zit van oudsher in het hart van die biermarkt. Je zou stom zijn als je die basispositie zou opgeven. Biermerken die pas later op de markt zijn gekomen, hebben noodgedwongen hun eigen positie moeten zoeken." "Wij kiezen ervoor de mannelijkheid van het merk extra te benadrukken. Door de emancipatie en de komst van de metroseksueel, de man die zijn vrouwelijke eigenschappen durft te tonen, is de man in tv-commercials een sul geworden, hij is altijd degene die met vieze voeten binnenkomt of door vrouw en dochters wordt uitgelachen als hij weer eens iets onhandigs doet in de huishouding. Mannen zijn volgens ons het aantrekkelijkst als ze gewoon zichzelf zijn. Wij laten in onze commercials de man weer van zijn mannelijke kant zien. Ongedwongen, met humor en met elkaar." "Amstel is ook nooit meegegaan in de individualiseringstrend. Mannen voelen ook een soort verbondenheid met elkaar, net als vrouwen, maar op een andere manier. Of ze nu op het werk zijn, in de kroeg zitten of voetbal kijken. Vandaar het thema: Ons Bier." Heineken nl magazine [5]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 5