'Een wij-gevoel is mooi, maar "wij" willen ook allemaal meepraten' 'Een reorgani satie dwingt je om ook na te denken over watje zelf wilt' Jan Floris (54) Maroesja Luiten (27) 'Je bent meer nummer ge worden dan mens en dat doet mij pijn' taaislag te maken tussen de Heineken-belangen en de belangen van de klant. Voor veel horeca ondernemers ben je een vertrouwenspersoon, de personificatie van Heineken, Amstel of Brand. Maar nu de organisatie intern zo verandert, met alle wijzigingen en verschuivingen, is die positie moeilijk vast te houden." Ale: "Ik vraag me af of je als 'vertrouwenspersoon' zoveel meer bier verkoopt. Misschien verkoopt een jonge vent die het zakelijker bekijkt wel meer, omdat hij kan aantonen wat het oplevert voor de klant. Heineken-medewerkers vinden dat het allemaal minder wordt. Maar als je vraagt wat ze dan missen, hebben ze het onder andere over luxezaken als het postkantoortje of de premiespaarregeling. Wat ik vreemd vind is dat mensen privé zelfstandig leven, maar eenmaal binnen de poort een verzorgingsstaat verwachten. Ik herken dat wij-gevoel bij Heineken wel. Zelf heb ik het inmiddels ook over 'wij'. Maar diezelfde wij-cultuur kan ook nadelig zijn, want 'wij' willen ook allemaal meepraten." Maroesja: "Ik begrijp het gevoel dat Jan beschrijft wel, maar de verzakelijking van Heineken maakt mij niet minder trots op het feit dat ik bij Heineken werk. Bij Vrumona heb ik zeker een wij-gevoel, op mijn afdeling werken we als een team." Julia: "We denken veel te veel in onmogelijkheden en moeten proberen meer in mogelijkheden te denken. Ik ben altijd trots als ik Heineken in het buitenland tegenkom op een plek waar je dat niet verwacht. Dat kun je ook het groene hart noemen." Is Horecavertegenwoordiger Midden-Brabant, sinds 13 jaar. Was ooit 'best man' bij het Corps Commandotroepen. Studeerde autotechniek, maar werkte jarenlang bij de politie, onder meer in een speciaal arrestatieteam. Werkte hierna vijfjaar als persoonlijk beveiliger van de familie Heineken bij Proseco. Staat bekend om zijn bour- gondische inslag, maar heeft wel zijn hele leven gesport. Is HR-adviseur Vrumona in Bunnik (Commercie en Logistiek), sinds 2 jaar. Werkte hiervoor drie jaar als P&O-adviseur bij HNS Staf. Heineken is haar eerste werkgever, na haar studie Sociale-Culturele Weten schappen. Heineken nl magazine 131'

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 25