SnowPlanet KLANT Tussen Amsterdam en IJmuiden ligt een plek waar het altijd winter is. Waar je kunt skiën, snowboarden, kaasfonduen en après-skiën. Dit wintersportcomplex heet Snow Planet. Albert van Houwelingen (37) heeft er als hoofd Operations en Snowfacilities zijn handen vol aan. Wat vind je zelf het leukst aan jouw zaak? "De combinatie van sport en ontspanning. Er is hier voor iedereen wel iets te doen. In het hoogseizoen, dat loopt van september tot april, werken we hier met wel 140 mensen. Van skileraar tot horecapersoneel, iedereen weet dat we vooral een beleving brengen. We zijn heel goed in het entertainen van mensen. Zo organiseren we regelmatig Alpenparty's. Het personeel in lederhosen en Heidi-jurkjes organiseert dan al lerlei spelletjes en geeft jodelles." Wat is je favoriete Heineken-product? Wat is belangrijk in het zakendoen met Heineken? "Datje samen nadenkt over hoe je meer omzet kunt genere ren. Heinekens voorstel om kleine, medium en grote glazen bier te verkopen, was een schot in de roos. Binnen een half jaar verkochten we meer mediumbiertjes dan kleine. Daar door steeg onze omzet. Samen hebben we ook al twee keer een actie gedaan. Wie twee kratjes Heineken kocht, kreeg een tweede kaartje voor SnowPlanet cadeau." Waaraan kun je je mateloos ergeren? "Als afspraken niet worden nagekomen. In het verleden vond ik Heineken wel eens onzorgvuldig. Toen heb ik aan de bel getrokken. Sinds de komst van accountmanager Dennis Peek behoren die problemen tot het verleden." Wat maakt jouw dag goed? Kunnen we met kerst ook komen skiën? [10] Heineken nl magazine Hoe staan de zaken? "Persoonlijk vind ik Heineken-bier van de tap het lekkerste. Behalve dat hebben we ook Amstel Bock en Wieckse Witte op fust. De Xtra Cold-variant zou hier ook uitstekend passen. Daar zijn we momenteel mee bezig." "Als de tent vol is en ik zelf niets hoef te doen, omdat alles loopt en iedereen plezier heeft." "Dan is het groot feest hier. Beide dagen zijn we van 9 uur 's ochtends tot 11 uur 's avonds open. Nieuw dit jaar is het schaatsbaantje, dat vanaf ongeveer 15 december t/m 10 janu ari op het zonneterras zal worden aangelegd. Uiteraard bieden we tijdens de kerstdagen een uitgebreid culinair programma. Gasten kunnen bijvoorbeeld in The Lodge een nostalgisch 6-gangenkerstdiner reserveren. Voor families met kinde ren hebben we 's middags een kerstbrunch. En op eerste en tweede kerstdag is er 's avonds een dinerbuffet." FEITEN EN CIIFERS SnowPlanet ontvangt ruim een half miljoen bezoekers per jaar. Het beschikt over een lange piste van 230 meter, een beginnerspiste van 100 meter en een speciale kinderhelling. Daarnaast heeft SnowPlanet feestzalen waar groepen van 15 tot 2500 personen terechtkunnen. En bovendien kunnen gasten er genieten op een Food Fun Square, een Grill Fondue Square, bij a-la-carte-restaurant The Lodge en bij après-skicafé Rudi's. Het complex ligt tussen Amsterdam en Haarlem, in de gemeente Velsen-Zuid. "Het afgelopen jaar hadden we een omzetstijging van 15 procent. Dat komt niet alleen doordat de wintersport in de lift zit, maar ook door onze nieuwe horecagelegenheden, zoals de nieuwe après-skibar Rudi's en het a-la-carte-restaurant The Lodge."

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 10