Tony Wegewijs Aukje van de Vorstenbosch 'TM PUT Heineken-medewerkers uit verschillende werelddelen die vergaderen zonder te vliegen. Collega's van uiteenlopende standplaatsen die op verschillende tijden in hetzelfde document kunnen werken. Welkom in de wereld van New Ways of Teamworking. Aukje: "De vijf diensten die New Ways of Teamworking actief aanbiedt, zijn Instant Messaging (chatten), Video Conference, Web Conference, Audio Conference en eRoom." Tony:En ik ben daar blij mee: samenwerken op afstand. Zo ben je niet langer beperkt door de locatie van de deelnemers wanneer je een vergadering organiseert, omdat ze niet op één plek aanwezig hoeven te zijn. Binnen kennismanagement zullen deze tools ingezet worden om internationale kennis teams te laten samenwerken, kennis te delen en de efficiency van het samenwerken te verhogen." Aukje: "Behalve de mogelijkheid om intensiever samen te werken is efficiency inderdaad een van de redenen om voor deze vormen van samenwerken te kiezen. Ik merk dat steeds meer mensen kiezen voor deze vormen van communicatie met collega's, zowel nationaal als internationaal." Tony: "Je hoort wel dat het duurder zou zijn om deze nieuwe technieken te gebruiken. Maar vergelijk het eens met de kosten om voor één bijeenkomst Heineken-medewerkers uit alle delen van de wereld te laten overkomen. Naast hun ticket zullen ze ook overnachten en verliezen ze kostbare tijd..." Aukje: "Efficiency bereik je alleen als mensen deze nieuwe manieren van samenwerken ook echt gebruiken. Wij geven Tony:Bekendmaken van de meerwaarde van deze tools is nu van belang. Purchasing bijvoorbeeld, gebruikt sinds kort eRoom om internationaal met inkopers samen te werken. eRoom is een online plek waar je informatie kunt opslaan en bewerken, samen met collega's of externe partijen. Ik verwees de groep naar Aukje en binnen drie dagen waren ze ermee aan het werk." Aukje: "Mijn doel is nu: zorgen dat zoveel mogelijk Heineken- medewerkers hiervan op de hoogte raken. Zodat ze, als ze behoefte hebben aan een van de vijf diensten, weten dat ze hiervoor bij New Ways of Teamworking terecht kunnen." [22] Heineken nl magazine daarom presentaties met uitleg over de mogelijkheden van de tools, daarnaast begeleiden en trainen we teams, zorgen we voor handleidingen en een helpdesk. Maar het vergt ook een investering van medewerkers zelf. Als zij vol doende tijd nemen om te ervaren hoe een tooi werkt, raken ze sneller vertrouwd met samenwerken op afstand en gaat letterlijk een wereld voor ze open." Meer weten over deze nieuwe manieren van samenwerken? Kijk op Intranet onder Organisatie Corporate Office New Ways of Teamworking of op http://keepintouch.heiway.net Leeftijd 42 Functie manager knowledge management Group Supply Chain. Thuis getrouwd, drie kinderen van 18,13 en 10 jaar. Zijn dag is goed als "ik weer iets geleerd heb." Eet het liefst Italiaans. In het weekend "ben ik thuis, bij mijn gezin." Leeftijd 30 Functie business consultant online communication. Woont in Amsterdam. Mijn werk "zie ik als heel relevant voor Heineken, leuk en uitdagend." Leest graag "boeken, kranten... ik lees alles!"

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 34