Elleke Hagendijk-Sloos (53) RECHT UIT HET HART werkt al 36 jaar bij Heineken en nu als receptioniste/telefoniste bij Heineken Brouwerijen Rijnland in Noordwijk. Zij hoopt in de toekomst nog veel klanten van Heineken te woord te kunnen staan. werkt al 30 jaar bij Heineken en klom op tot projectmanager van de afdeling SD&S (Supply Development Support) bij HNS in Zoeterwoude. Hij ziet veranderingen niet als een bedreiging, maar als een kans. "In het artikel over de nieuwe managementstructuur proberen ze een heldere uiteenzetting over de toekomst te geven. Daar is vast allemaal goed over nagedacht. Hoofdzaak is en blijft natuurlijk het besparen van kosten. Op de werkvloer onder vinden we dat aan den lijve. Op 15 mei jl. kregen wij te horen dat we landelijk naar negen units gaan. Dat betekent dat wij worden samengevoegd met Haaglanden en Schielanden en een aantal mensen boventallig zal worden. In totaal zo'n zeven man, maar van de drie mensen met dezelfde functie als ik zal er maar één overblijven. Dat vind ik heel bedreigend, waar schijnlijk horen we in februari wie van ons moet vertrekken. De onzekerheid waarin we tot die tijd moeten leven is voor mij en mijn collega's erg vervelend. Ik hoop dat wanneer alles ach ter de rug is, het wij-gevoel - dat Hans de Ruiter in dit nummer zo mooi beschrijft - snel terugkeert." "What's new? We moeten nog slagvaardiger en efficiënter gaan werken. Dat weten we allemaal allang en toch gaat men er in het artikel over de nieuwe managementstructuur weer met fluwelen handschoentjes mee om. In een notendop vertellen vier discipli nes dat ze samen onder één pet gaan zitten. Vervolgens praten ze afzonderlijk van elkaar over hun eigen discipline. Mijn vraag is dan: wat is de meerwaarde? Welk effect heeft deze synergie? Ik had graag wat meer duidelijkheid, meer to-the-point: welke beslissingen worden er nu concreet genomen? En wanneer krijgen de medewerkers te horen waar ze aan toe zijn? Want dat de zaken die hier worden besproken, gepaard zullen gaan met pijn, is duidelijk. Dat betekent overigens niet dat ik het niet eens ben met de strekking van het verhaal. Integendeel. Maatregelen zijn dringend noodzakelijk en hadden wat mij betreft veel eerder genomen mogen worden. De markt dwingt ons effectiever te zijn en beter te presteren. Als we niet ingrijpen, zijn we niet klaar voor de toekomst." [10] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 10