AIDSBELEID HEINEKEN IEDERE CLUB EEN EIGEN BEERTENDER DOE MEE! Twintig Heineken-medewerkers uit 's-Hertogenbosch fietsten eind augustus mee in de Nederlandse 'Ride for the Roses'. Deze wieier- tocht werd in 1997 voor het eerst in Amerika georganiseerd door Lance Armstrong, inmiddels zesvoudig Tourwinnaar, die toen pas was genezen van kanker. Hij organiseerde de 'Ride' om andere kankerpa tiënten een hart onder de riem te steken en om geld in te zamelen voor kankeronderzoek. Sinds 1998 vindt ook in Nederland elk jaar zo'n Ride plaats. Dit jaar waren start en finish in Utrecht. Zo'n 8.500 fietsers reden mee. De twintig Heineken-deelnemers kwamen gezamenlijk over de finish, trots omdat ze de 100 kilometer uitgere den hadden, omdat ze 750 euro voor het goede doel bij elkaar hadden gefietst én omdat ze op deze manier de maatschappelijke betrokkenheid van Heineken hadden kunnen tonen. Overigens werd het door hen bij elkaar gefietste bedrag door Heineken verdrievou digd tot 2.500 euro. Er was ook emotie: van de rode rozen die elke deelnemer aan de finish kreeg aangereikt, maakten de Heineken- medewerkers een prachtig boeket, dat zij die avond nog gingen aanbieden aan de vriendin van een pas aan kanker overleden collega. Heineken is een van de weinige internationaal opererende bedrijven die zich garant stelt voor een levenslange behandeling van werk nemers die besmet raken met het hiv-virus dat aids veroorzaakt. Deze garantie geldt ook voor partners en kinderen van de werkne mers. En dat beleid werkt: bij het bedrijf sterft nagenoeg niemand meer aan de ziekte. Daarmee is Heineken een voorbeeld voor alle multinationals, zo stellen zes auteurs in het wetenschappelijk vakblad The Lancet. Dit artikel, dat door twee medisch adviseurs van Heineken International en vier onafhankelijke artsen is geschre ven, betekent internationale erkenning voor Heinekens aidspreven- tieprogramma op het hoogste medisch-wetenschappelijke podium. De auteurs gaan in op het kostenaspect en op morele argumenten en verwerpen daarmee alle argumenten van multinationale bedrijven om niet aan aidsbestrijding te doen. Natuurlijk schept aidsbestrijding onder (voornamelijk Afrikaanse) werknemers ongelijkheid ten opzichte van hun werkloze landgenoten, maar 'je moet toch ergens beginnen'. Bovendien, zo stellen de auteurs, horen aidspreventie en -bestrijding bij goed ondernemerschap. Op de Internationale Aids Conferentie die eind augustus in Toronto werd gehouden, hebben de betrokken Heineken-adviseurs hun bevindingen verder toegelicht. Zij hoopten met hun betoog de besluitvormers in het bedrijfsleven te helpen 'de juiste beslissingen over de ziekte te nemen'. Ofwel: 'Bedrijven moeten niet langer aan ons vragen waarom we dit doen, maar zich afvragen waarom ze zelf niets doen.' Bron: de Volkskrant, 16 augustus 2006 Op vrijdag 11 augustus schoot Fecunda uit Amsterdam- Zuidoost met 82 kilometer per uur een bal in de goal. Daarmee behoorde hij tot één van de tien beste deelnemers aan de Amstel Speedmasterwedstrijd. Tijdens dit door Amstel georganiseerde evenement werd de snelheid van de bal elektronisch gemeten. Deze wedstrijd werd gehouden ter ere van de open dag van Ajax en de introductie van de speciale Ajax-BeerTender. Daarmee is Ajax de eerste club met een eigen BeerTen- der. De komende tijd zullen er meer club-BeerTenders worden geïntroduceerd, onder andere voor Feyenoord, AZ en FC Utrecht. Ajax-trainer Henk ten Cate reikte de eerste tien roodwitte BeerTenders met het Ajax-logo uit als prijs voor de tien beste schutters van de speedmas- terswedstrijd. Deze Ajax-BeerTenders zijn extra uniek omdat ze ook zijn voorzien van de handtekeningen van de Ajax-selectie. Heineken nl magazine Ook iets opmerkelijks gelezen over een onderwerp dat raakvlakken heeft met (werken bij) Heineken? Laat collega's meegenieten en stuur je gekke, interessante of afwijkende knipsels naar Heineken NL magazine: Heinekennlmagazine@heineken.nl of naar Heineken NL magazine, kamer 2.416, postbus 530, 2380 BD Zoeterwoude.

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 8