'Zo goed als ik kan scan ik artikelen, deel zegels uit en vraag of men meedoet aan de spaaractie' it 'LEKKER KRITISCH GRAAG' Trade Instore-manager Jurgen Mohr liep twee dagen stage bij Plus-supermarkt Van Velzen in De Meern, de plek waar hij zelf zijn dagelijkse boodschappen doet. WETEN VOOR WIE JE HET DOET pr r- W •if "Ik meld me de eerste dag om half negen bij Leon, de mana ger van de supermarkt. Na een korte introductie bespreken we mijn stagerooster. Daarna word ik toegewezen aan Patrick, chef kruidenierswaren. Hij leidt me rond in de winkel. We hebben het onder andere over displayplanning (interessant vanwege ons belang als T&I-afdeling, die onder andere belast is met het ontwikkelen van displays en POS- materialen. Rond het middaguur doen we een winkelcheck, waarbij je aan de hand van een checklist controleert hoe de winkel erbij staat. "Lekker kritisch graag" wordt er nog ge zegd. Dat zullen ze weten. Gedurende de winkelcheck ben ik ook nog aan het 'spiegelen', ofwel: de vakken recht zetten en producten naar voren halen, 's Middags sluit ik me aan bij de dames van de vleeswaren, Natasja en Ciska. Zij hebben een vertegenwoordiger in vleeswaren op bezoek, die adviezen geeft over assortiment en presentatie. Een van de aanbeve lingen besluiten de dames meteen door te voeren. Ik help hen bij de herinrichting van het verseiland (vleeswaren, kaas, delicatessen). Ik heb immers al ervaring als spiegelaar... Een behoorlijke klus die, dankzij de inventiviteit van Ciska en Natasja, wonderwel wordt geklaard. De volgende dag loop ik vol zelfvertrouwen met hoofd caissière Anneke mee. Na een korte introductie mag ik zelf plaatsnemen achter de kassa. Dat valt tegen. Omdat ik om de hoek woon en veel mensen ken, veroorzaakt mijn aanwezig heid nogal wat hilariteit. Zo goed als ik kan bedien ik knopjes, deel zegels uit, vraag of men wil pinnen en meedoen aan de spaaractie. Ik scan voortdurend dingen dubbel terwijl ik uit leg waarom ik mijn baan bij Heineken heb verruild voor een carrière bij de supermarkt. De rij is flink gegroeid als Anneke mij verlost. Jammer, wat een hotspot die kassa. Die dag bespreek ik ook nog de brutowinstplannen van de supermarkt met Leon. Een aantal door ons besproken punten wil hij meenemen in een presentatie aan de afdelingschefs. Verder bespreken we zaken als supermarktbeheer, logistiek, urenplanning, meten van resultaat en personeelszaken. Die middag sorteer ik ook nog flessen in de emballageruimte, waar die legeflessenband maar blijft doorlopen, en kijk ik hoe de administratie wordt gevoerd. Vanuit onze vakgebieden stond tijdens deze stage de 'beleving' op de winkelvloer centraal. Ik zag zeker voldoende punten die voor verbetering vatbaar waren. Mijn suggesties bleken welkom. Maar overall maakte de supermarkt op mij een zeer verzorgde indruk. Met zeer gemotiveerde mede werkers die dagelijks werken aan nog beter presteren. Voor mij waren het twee zeer leerzame dagen waarbij ik veel inspiratie heb kunnen opdoen. Een ervaring die ik zeker kan gebruiken in mijn werk." HET OORDEEL VAN HANS EIJKMAN "Erg goed om dit te doen. Je bewust worden van eisen en wensen van de klant is zeer belangrijk, dit geldt trouwens voor zowel interne als externe klanten. Jammer dat in dit artikel niet aan bod komt wat Juliana's en de Plus ervan vonden." Heineken Nederland is toeleverancier van ondernemingen als supermarkten, horecagelegenheden, groothandels, slijterijen en andere zogenaamde 'convenience stores'. De afdeling Trade Marketing van Heineken ondersteunt deze verkoopkanalen bij het binnen halen en binden van klanten en het stimuleren van de verkoop. Om dit goed te kunnen doen is het essentieel dat de Trade Marketeers de markt goed kennen Niet alleen door onderzoek, maar ook door te weten hoe ondernemers denken en hun zaken aanpakken. Vandaar dat Trade Marketing-manager Alexander Koch alle 22 medewerkers van de afde ling Trade Marketing een week op stage stuurde bij de klant: in de horeca, bij een supermarkt of in een convenience store. De concrete praktijkervaring leverde veel nieuwe ideeën op en iedereen was enthousiast. Van de stage zelf moest een stageverslag worden gemaakt met daar in aanbevelingen over wat Heineken nog kan verbeteren richting de klant. [6] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 6