'Mensen komen hier om te genieten, hun verhaal te vertellen, te lachen en te huilen' Om zelf te ervaren wat hun klanten elke dag meemaken, gingen alle medewerkers van de afdeling Trade Marketing op stage in een supermarkt, een slijterij of in de horeca. Hun ervaringen. Trade Marketing-manager Alexander Koch koos voor de horeca. Hij werkte een aantal avonden bij een biercafé, daarna bij een restaurant/grand café, waar hij de bar runde. Alexander Koch: "Dressed in black stap ik woensdag rond het middaguur Juliana's binnen. Een mooi restaurant/grand café in het centrum van Den Haag. Als de zon schijnt, heeft het een van de mooiste terrassen van de stad. Maar de zon laat zich helaas niet zien vandaag. Ik meld me bij bedrijfsleider Wouter en leg hem nog eens de gedachte achter mijn stage uit. Eerder liep ik al drie avonden/nachten stage bij biercafé De Paas, ook in Den Haag. Daarom beweer ik inmiddels rede lijke horeca-ervaring te hebben. Pure bluf natuurlijk. De bar wordt mijn toekomstige werkterrein en na een korte instructie sta ik er vrij snel alleen voor. Juliana's heeft een goed georganiseerde taakverdeling: bestellingen die aan de tafels worden opgenomen, worden via een hand-held termi nal ingevoerd. Deze bestellingen komen automatisch bij de bar of keuken terecht via bonnetjes die uit een printer rollen. Die vertellen me wat ik moet maken: koffie, thee, cappuccino, fris, wijn en - als laatste en op afroep - de bieren, zodat die met verse schuimkraag op tafel belanden. Zodra een bestel ling klaarstaat, wordt deze door runners weggebracht naar de betreffende tafels. Tussen de bedrijven door moet ik de bar schoonhouden, bijvullen, alle glazen spoelen én natuur lijk vriendelijk lachen naar de klant; gastvrijheid voor alles! Best druk zo in je eentje... Brouwerij- en trade marketing-technisch heeft Juliana's het goed voor elkaar. Met 2.000 liter Heineken-kelderbier, Brand als tweede tappils, Heineken Extra Cold mét de in het oog springende glasvriezer, en Wieckse Witte, Aflligem Blond en Bruin als speciaalbieren op de tap. Vooral Heineken Xtra Cold verkoopt erg goed. Wellicht ook omdat het personeel er nadrukkelijk op wijst. Zo blijkt weer eens het belang van actieve verkoop. Ook het juist timen van de vraag 'Wilt u nog iets drinken?' levert zo dertig procent meer drankomzet op. Het is druk en de uren vliegen voorbij. Mijn kantoorbenen zijn niet gewend acht uur achter elkaar te staan. Als ik om acht uur 's avonds klaar ben en mag gaan eten, smaakt het eerste Extra Cold Heineken-biertje goddelijk. Na drie dagen geheel zelfstandig achter de bar, voel ik me een oude rot. Mensen komen hier om te genieten, hun verhaal te vertellen, te lachen en te huilen. Van de snelle zakenman tot de vaste klanten. Kortom, hier gebeurt het! Je ziet en hoort wat de zakelijke aspecten zijn, je ervaart de praktische (on)mogelijkheden van onze plannen en je proeft de menselijke kant van de horeca. Deze dagen midden in ons product doen me waanzinnig goed en leveren weer veel inspiratie op." frtrifiwHlSII liffl In Heineken nl magazine [5]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 5